Kaviareň Slávia Praha

pivonka - fotkapivonka, 9. júna 2011
Čokoholikom do pozornosti! Ak sa chystáte navštíviť Prahu, doporučujem navštíviť kaviareň Sláviu. Je to hneď oproti Národnému divadlu. Hotové zákusky si už dlho nekupujem, ale tentoraz mi oči klal čokládový rez s banánmi. Pri mojej návšteve mal vo vitríne č. 7. Už na pohľad vyzeral lákavo, ale ma zaskočilo aký bol skvelý. Takú kvalitu, toľko čokolády by som od kupovaného zákusku v živote nečakala. A trúfam si tvrdiť, že sa minimálne vyrovná aj doma pripravovaným. Ak sa vám podarí získať miesto pri okne, máte Vltavu a Hradčany ako na dlani. Krásna spomienka.
@zareaguj


Diskusia k článku

14 komentáre k článku
Tak to by som chcela zažiť, krásny výhľad, dobrý zákusok, voňavá káva. Len kedy to bude, v Prahe som nebola už roky.
Áno, @sovka62 , aj kávička bola. Nájdi si na Prahu čas. Tiež som tam roky nebola a opäť ma, tak ako vždy predtým, dostala.
Milý @sracz , veru nevypýtala. Ani ma to nenapadlo, pravdepodobne majú dodávateľa. Ale ak tam pôjdeš, naprav moju chybu a vypýtaj, budem ti vďačná.
@pivonka , tato kaviaren SLAVIA bola najznamejsia tym, ze sa tam kedysi schadzali vsetci umelci - na pokec a kavicku, ci poharik dobreho vinka. Ty si tan ziadneho nestretla? :-)
Bohužiaľ nestretla. My sme tam boli v podvečer, umelci zrejme obľubujú neskoršiu hodinu - najmä po predstavení. Celý interiér je vyzdobený fotografiami umelcov, hlavne hercov. Je pochopiteľné, že tam mali zapadák, veď je to z divadla cez ulicu. A prípadným návštevníkom dávam do pozornosti obraz na čelnej stene.
to musel byt super zakusok, cokolada a banany su nebezpecna kombinacia;-)
pekný zážitok,teším sa,ja som tiež už nebola v Prahe 3 roky,ale zatiaľ mi to nevychádza,aj keď tam máme rodinu,tak možno nabudúce,nie je nad pravú čokoládu..naposledy ma "vychýrené coko"Maximilán v Ba sklamalo,bledá a hustá čokoláda ako puding ani kvalita a cena vysoká,nič moc...domácaje už lepšia...
Jsem nadšená, jaké příspěvky se objevují na slovenském serveru a taky trochu pyšná... Jsem z Prahy, Prahu od dětství miluju a shodou okolností jsem studovala FAMU, která sídlí v Lažanském paláci, kde je dole kavárna Slavia. (I proto tam mělo útočiště mnoho umělců - přednášeli či pracovali v této budově). Prožila jsem tam krásné studnetské chvíle, a pokud si odtamtud ještě dnes někdo odnáší krásné zážitky, o to jsem spokojenější. Zdravím na Slovensko :-)

Hm, v piatok idem do Prahy, tak to sa asi dám zlákať :-)
@allis - veď my postaršie sme tam zanechali aj lásky ..... ja napríklad letnú v bývalom Úrade dôchodkového zabezpečenia v Křížovej č. 5 a zimnú v Peci pod Sněžkou. Ale počkaj troška, možno sa priznajú aj ďalšie dievčatá (možno aj chlapci)....... hihihi !
Hubata, nevím, kdo se odváží přiznat, ale i já jsem pár lásek nechala na Slovensku - třeba v Terchovej, v Bratislavě... a s pár láskami jsem prožila úžasné chvíle v Malé Fatře, v Belanských Tatrách... :-)))))
@allis , chodivala jsem na Petrin na rande s klukem z Dejvic, na Matejske pote na Hanspalku, do botanicke zahrady se ucit pred skouskama, na Vinohrady ke kamaradce do Belgicke ulice, na Hrebenka ke pratelum, ne Nebozizek ( na Petrine) se chodit bavit, plout po Vltave az do ....... Jaj, to jsou vzpominky!!!! same pekne. Zanechala jsem tam i moje prvni vyhodne zamestanani, nejen Lasku.
Pekne sa nám tá debata zvrtla :-))) Krásne komenty. @allis , som rada, že som ti pripomenula krásne chvíle - zdravím do Prahy.

TOPlist