Zvolenský švankés

Zuzana Majerčíková, Milan Maršalka, Štefan Psotný
z Villy Betula v Liptovskej Sielnici, 3. februára 2014
Zvolenský švankés
Foto: Robert Hüttner
4
porcie
20 minút
príprava
180 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 ks
1 ks
1 ks
1 ks
200 g
4 strúčiky
podľa chuti

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Bravčovú hlavu a koleno narežeme po stranách, jazyk, srdce a kožu uvaríme v malom množstve vody úplne do mäkka. Keď bude mäso uvarené, oddelíme mäso od kostí, pokrájame ho na kúsky a vložíme do misy. Bravčová koža sa však melie, aby zmes dobre držala pokope (stuhla).

  2. 2

    Pridáme koreniny – majorán, rascu, korenie čierne, nové korenie mleté a rozotretý cesnak so soľou. Všetko spolu poriadne premiešame, pridáme trocha vývaru z hlavy a znova premiešame.

  3. 3

    Zmesou naplníme tlačenkové vrecúška, uzatvoríme a pomaly hodinu varíme. Vyberieme, vložíme medzi dve dosky, zaťažíme a necháme vychladnúť.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Ten tanier ste mohli pred servirovanim aspon poutierat, ked nie umyt :P Sa vam tam rozsypalo cierne korenie a cervena paprika :D
Tu má niekto problém.... Takto sa robí tlačenka aj u nás ....., či sa volá švankes alebo " prešburst, mogon , tlačenkla " je mi to jedno ak mi vyhovuje recept je to OK , ak nie, nekritizujem , lebo iný kraj , iný mrav... . čo sa týka tej papriky a korenia je to v poriadku. Pre takéto komentáre niektorí z Varechy odišli a založilili vlastné stránky....
u nás sa volá švankes tlačenka údená v bachore,
len ma tak zarazilo Zvolenský švankés z Liptova..