Zemiakové pagáče

margareta52 - fotkamargareta52, 27. januára 2013

Možno budete prekvapený,,,že pagáče, pretože pagáče sú zväčša okrúhle. Tieto pagáče sa pečú v našom okolí , volali ich tak aj naše babky. Sú jednoduché, lacné, chutné a hodia sa napríklad aj k fazuľovej polievke s údeným kolienkom.-)

60 minút
príprava
45 minút
na 250 °C

Suroviny

1500 g
600 g
2 ČL
2 dcl

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Zemiaky očistím, pokrájam a uvarím s trochou soli. Uvarené zemiaky prelisujem lisom na zemiaky, nechám vychladnúť.

  2. 2

    K vychladnutých zemiakov pridám múku, soľ a spracujem cesto . Ak je cesto trochu tvrdšie pridám trochu mlieka. Cesto rozdelím na 4 kusy. Každé cesto zvlášť rozvaľkám na veľkosť plecu, potriem olejom a posypem trochou krupice hrubej. Zviniem ako závin a dám do plechu natretého olejom.

  3. 3

    Keď sú všetky "záviny" v plechu rozrežem ich na kusy a urobím na nich nožom mriežky. Potriem vrch olejom a môžu ísť do vyhriatej rúry. Prajem dobrú chuť:-)

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
@margaretka 52 typovala som stredne Slovensko, neviem prečo, ale teraz spomínam, že som jedla vo Vlčanoch zemiakovu strudlu, moze to podobne chutit, aspon myslím a to je celkom blízo Kolárova, tiez som okres GA. Buduci týžden spravím, manžel miluje šetko zo zemiakoveho cesta.
1x lexi
Mne sa recept páči, určite vyskušam, dám vediet. Velmi by ma zaujmalo to okolie kde sa peču, aspon kraj. Díky.
Ahoj, je to Nitriansky kraj a okolie Kolárova. Pochádzam z okresu GA, tam to vôbec nepiekli, ani moja mamka. Tento recept patrí k špecialitám nášho vidieka:-) Za jeden plech niekedy nestačí, keď ich pečiem tak aj pre dcérku:-) Vyskúšaj a čakám ako chutil, pá:-)