Želé z Cabernetu Sauvignon

sjuz - fotkaSjuz, 26. mája 2014 19:50
Ďalšie recepty »
Želé z Cabernetu SauvignonFoto: sjuz

Na tento recept som sa chystala dlhšiu dobu, a pri ochutnávke som bola nadšená. Víno v tejto podobe je proste úžasné:) Množstvo cukru som neuviedla zámerne presne, pretože každé víno má inú cukornatosť, je teda potrebné zaobchádzať s ním s mierou a radšej ochutnávať, aby sme neprišli práve o tú trpkú, tanínovú dochuť rôsolu:)

5 min
príprava
20/10 min
tepelná úprava

Suroviny

Varecha.sk na Instagrame: Followuj @varechask

Postup prípravy

 1. 1

  Víno dáme do širšieho hrnca a necháme zredukovať na polovicu. Varíme nie príliš prudko, pretože s potom veľmi rýchlo vyparuje, radšej udržiavame mierny var. Treba sledovať - ide to celkom rýchlo - cca 20 min. Pridáme guličky červeného hrozna - prekrojené napoly. Ja som dala asi 10-15 ks.

 2. 2

  Keď je víno zredukované, popučíme hrozno a precedíme opäť do hrnca.

 3. 3

  Pridáme tymián a šťavu z citróna - ja som dala 2 PL. Opatrne prisypeme cukor - radšej postupne a ochutnávame - nemalo by to byť príliš sladké. Dala som asi 5 PL cukru, nechala rozpustiť a pridala som pektogel - asi 1 PL.

 4. 4

  Necháme variť mierne min. 5 min. Skúsime na studený tanierik kvapnúť šťavu, či zrôsolovatie, ak áno, vyberieme tymián a plníme do pohárikov. Z tohto množstva mi vyšli 4 maličké poháriky tejto chuťovečky:)

 5. 5

  Podávala som na čerstvom kozom syre, a syre brie. Môžete ale nemusíte pridať nejakú bagetku alebo slané krekry...

Recept je zaradený do tagov:
TOPlist