Zákusok - Obrie chlebíčky.

merylin - bez fotkymerylin, 8. novembra 2012
Zákusok - Obrie chlebíčky.
Foto: merylin

Tieto chlebíčky sú preto takto pomenované že obrie, nakoľko sú pečené vo forme na chlieb, klasická forma na srnčí chrbát je vysoká len 5 Zobraziť celý popisTieto chlebíčky sú preto takto pomenované že obrie, nakoľko sú pečené vo forme na chlieb, klasická forma na srnčí chrbát je vysoká len 5 cm, moja forma je vysoká 8 cm a meria 28cm. Sú veľké, a preto sú obrie. Pečiem ich veľmi rada a naozaj sú vynikajúce, treba iba vyskúšať - doporučujem.

14
porcií
90 minút
príprava
40 minút
na 180 °C

Suroviny

 dlžka 28cm ,výška 8 cm
5  ks
15 dkg
15 dkg
3  hrste
0,5 dcl
1 ks
Cukrová poleva:
 1ks
20 dkg
PLnka:
25 dkg
2 ks
15 dkg
2  ks
0,5 l
1
1
Postup

 1. 1

  Vyšľaháme si žltky s cukrom, postupne pridávame vlažnú vodu. Pridáme -pomleté orechy ,múku rozmiešanú s práš. do pečiva nakoniec zľahka primiešame sneh z bielok. Formu na chlieb si vymastíme tukom a posypeme múkou, do ktorej si nalejeme cesto. Dáme piecť na 180 stupňov v elektrickej trúbe pomaly asi 40 minút. Potom, ked je upečený chlebíček necháme ho vychládnuť a vyklopíme ho z formy.

  Zákusok - Obrie chlebíčky. - obrázok 1
 2. 2

  Pripravíme si polevu a to tak ,že si 1 bielok vymiešane s 20 dkg prášk.cukru,môžme pridať aj šťavu z pol citrona. Celý chlebíček si pooblievame touto polevou. Potom nakrájame na pláty hrubé 2 cm.

  Zákusok - Obrie chlebíčky. - obrázok 2
 3. 3

  Plnka: Heru s cukrom a rumovou aromou si vymiešame. Uvaríme hustý puding s 2 vanilkovými cukrami. Ked je vychládnutý, tak si ho po lyžiciach zašľahávame do vyšľahanej hery ,až nám vznikne hladký krém. Dáme si ho do cukrárenského vrecka a zdobíme chlebíčky, šľahačku si vyšľaháme so stužovačom a taktiež ozdobíme chlebíčky.Povrch chlebíčkov si posypeme natrúhanou čokoládou, alebo ľubovolne ozdobíme.

  Zákusok - Obrie chlebíčky. - obrázok 3
 4. 4

  Z tejto dávky a v tejto forme mi vyšlo 14 kusov veľkých obrých chlebíčkov.Dobrú chuť.

  Zákusok - Obrie chlebíčky. - obrázok 4

Diskusia k receptu

stacy77777
môj syn by povedal : "ty brďo"..... nič podobné som ešte nevidela, supeeer
vanilka111
pekné :-), @radulienka na prvej fotke je zjavné že cesto naliať do formy nezabudla,preto to ani nenapísala. a netreba tiež písať,že ich treba zjesť..;-)


evanaaa
Takéto chlebíčky s krémom by som si hneď dala, orechové cesto ( aj keď v postupe sa nane zabudlo, rátam s tým, že orechy idú do cesta), navrch krém a šľahačka, aaach,už som dávno niečo také nemala.
haana
Sú veľmi pekné a potom drž dietu!!!!
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia