Vyprážaný syr- placky

vieraa - fotkavieraa, 28. júna 2010

Tento recept patrí medzi moje oblúbené, pretože je velmi rýchly a chutný.Syr má určité každý rád a preto tento recept si zamilujete. Vieraa

10 ks
porcií
20 minút
príprava

Suroviny

300 g
3  ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Syr postrúhame na jemno. Kolko váži syr /300g/ také množstvo vajec použijeme, v našom prípade 3 vajcia. Pridáme soľ a vymiešame na hmotu, z ktorej budeme tvarovat placky. Velkost placiek asi ako volské oko. Tieto placky obalíme v strúhanke a na horúcom oleji vyprážame.Podávame s hranolkami a tatárskou omáčkou. Podotýkam, že tieto placky sa dajú konzumovat aj studené. Dobrú chuť.

Diskusia k receptu

9 komentárov k receptu
vyprážaný syr Vám nevytečie ak ho budete obalovať len v obale vajco, soľ, mlieko a múka - dobre rozmiešať, vložiť syr a šup do horúceho oleja, ale placky sú tiež výborné, podobne robím syrové guľky do ktorých ešte pridám aj nastrúhanú šunku. Skúste!
lydka. vyprážaný syr-placky som so salámou nerobila, nemusí to byt zlé,ale ja ked tam chcem trochu udenej chuti, postrúham namiesto syru Eidam, akýkolvek údený syr, dobrý je aj napr. "Tekovský" skús a uvidíš!
jjanosik
K tomu syru nie je to palacinkové cesto, je to hustejšia hmota, ktorá sa dá formovat /ako napr. ked robíš fašírky/, tvoríš v ruke placky, ktoré obaluješ v strúhanke a vyprážaš na horúcom oleji. Pridám k tomu obrázok, ked ho budem najbližšie robit,aby ste videli ako to vyzerá

Pridaj komentár k receptu: