Višňový zákusok

mliekarka - fotkamliekarka, 9. mája 2014
Višňový zákusok
Foto: mliekarka

Pre všetky mamičky k ich sviatku.Je to veľmi osviežujúci zákusok,výborný na horúce letné dni.

Postup

 1. 1

  Suroviny na cesto si pripravíme 2x,pretože pečieme dva pláty.

 2. 2

  Žltky si vyšlaháme s cukrom dopenista.Maslo zohrejeme s čokoládou v mikrovlnke a vlažné zašlaháme do žltkovej peny.Postupne pridáme preosiatu múku s práškom do pečiva a nakoniec sneh.Toto cesto si pripravíme 2x.

 3. 3

  Keď máme obidve cestá upečené spojíme ich ríbezľovým džemom.

 4. 4

  Teraz si pripravíme plnku.Vykôstkovaný višňový kompot si uvaríme s cukrom,škoricou,kyselinou citronovou a solamylom.Keď je plnka vlažná dáme ju na koláč.Navrch si ešte vyšlaháme 750 ml šlahačky spolu zo stužovačom šlahačky.Vrch posypeme strúhanou čokoládou,alebo grankom.

Diskusia k receptu

denyany
Robievam niečo podobné, len cesto je jedno a niekedy dám na višne alebo čerešne ganaš, niekedy so šľahačkou alebo aj bez. Ale vždy je to zaručená dobrota.:-)
eviana
@mliekarka , mám rada takéto svieže zákusky, višne a ich pikantnosť fajne chuťou dopĺňajú jemnosť šľahačky... mňam :)
havino
už mám kúpené višne, mala som aj tento víkend z nich v pláne, ale iné som piekla, tak príde čosi podobné na rad, pekný kúsok máš
helaxa
Prepáčte, cesto robíte 2x z dvoch vajec alebo 2x zo štyroch vajec
Ďakujem
mliekarka
@helaxa vsetky suroviny na cesto treba ratat 2x.Takze cesto sa robi 2x zo 4 vajec.Prepacte je to asi neprehladne ale nevedela som ako inac to rozpisat preto som hned na zaciatku v postupe upozornila ze sa pecu 2 platy.
salinka
Višňové veľmi ľúbime, recept si odložím, vďaka:-)
ivav
krásny zákusok, vzorne nakrájaný
mliekarka
Ďakujem za privítanie @salinka ,obrázok Mliekarky som si požičala od holandského maliara Jana Vermeera,raz sa pôjdem na ten originál pozrieť do Amsterdamu,zatiaľ sa naň budem kukať tu na Vareche :-))

Zaujímavé video z archívu TV Varecha