Vajíčkový šalát

danda3 - fotkadanda3, 12. apríla 2014
Vajíčkový šalát
Foto: danda3

Skúsila som pripraviť šalát len z čerstvej zeleniny a vajec a keďže mal doma úspech, podelím sa oň aj s vami, ak si ho pripravíte, poteším sa.☺

40 minút
príprava

Suroviny

8 ks uvarené na tvrdo
ZÁLIEVKA:
cca 300 g
1 PL
 alebo šťava z citróna

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Množstvo zeleniny som neuviedla, pretože si ju môže každý prispôsobiť podľa seba, ale približne 1 zväzok reďkoviek, 3 ks jarnej cibuľky, 1/2 ľadového šalátu a 1/2 uhorky. Zeleninu umyjeme a nakrájame na väčšie kúsky. Nesolíme.

  Vajíčkový šalát - obrázok 1
 2. 2

  Zálievku si pripravíme zmiešaním všetkých surovín, umeocot je slanokyslý, takže šalát nesolím, ak dáte šťavu z citróna, pridajte podľa chuti soľ.

  Vajíčkový šalát - obrázok 2
 3. 3

  Do zeleniny pridáme uvarené vajcia a zalejeme zálievkou, premiešame a necháme chviľu postáť v chlade. Najlepšie je skonzumovať ho hneď v ten deň, pretože zelenina státím vädne a púšťa vodu.

  Vajíčkový šalát - obrázok 3
 4. 4

  Vajíčkový šalát - obrázok 4

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
ako to, že som tento recept prehliadla? ts, ts, ts. :-)) ešte kým som žila u rodičov (booože, to sú roky), keď otec odišiel na služobku, robili sme si toto s mamou na večeru. okrem zeleniny a vajíčok sme si tam pridávali aj tvrdý syr nakrájaný na kocky. a sem-tam aj kocky šunky alebo parízeru, vtedy sa ešte vyrábal z naozajstného mäsa. o umeocte sa nám ani nesnívalo ale teraz ho používam tiež. od jari do jesene si takýto šalát robievam, aj s tým syrom, bez šunky, bez parízera z mletých kuracích hláv, niekedy si k tomu nasucho opečiem kúsok chleba. je to pre mňa také nostalgické jedlo, vždy spomínam ako sme si s mamou naložili plné misky a mľaskali pred čiernobielym televízorom značky Oliver. :-)) ďakujem za pripomenutie. jana
1x danda3
Mňam, dala by som si výborný šalátik, len kde dostať ten umocot? Priznám sa ešte som nepočula o takom octe.