Tvarohovo-kokosový dezert

monniee - fotkamonniee, 7. marca 2014
Tvarohovo-kokosový dezert
Foto: monniee

Vlastne len tip na kombináciu chutí :) Také zdravé nebíčko v papuľke <3

10 + chladenie minút
príprava

Suroviny

Tip:
Postup

 1. 1

  Jemný a hrudkový tvaroh vymiešame. Otvoríme plechovku s kokosovým mliekom (dobré, kvalitné a za fajn cenu je napr. z Lidla, treba urobiť zásoby cez "ázijský týždeň" :)). Do tvarohov pridáme tuhšiu časť mlieka z plechovky.

 2. 2

  Pridáme kryštalickú stéviu, podľa chuti. Ja som ju používala prvý krát, ako sladidlo veľmi odporúčam, je bez pachuti a nemá nepriaznivé účinky na telo, ako chemické sladidlá.

 3. 3

  Podľa návodu pripravíme želatínu, vmiešame do tvarohovo-kokosovej masy.

 4. 4

  Zmes nalejeme do pripravených mištičiek. Dáme stuhnúť do chladničky na pár hodín. Na záver na vrch pridáme džem. Ja som mala dia jahodový a v kombinácii s tvarohom a kokosom to chutilo božsky.

  Tvarohovo-kokosový dezert - obrázok 4
 5. 5

  TIP: ak do tejto zmesi pridáte štedrú dávku kvalitného holandského kakaa, dostane dezert zas iný rozmer. Veľmi odporúčam aj túto variantu :)
  TIP 2: Pri použití dia džemu a stévie si môžu bez výčitiek na tomto dezerte pochutnať aj diabetici.

Diskusia k receptu

monniee
Glykemický index stévie je nula. Takže podľa mňa super, či? ;)
frezia68
K želatíne akosi nemám kladný vzťah,ale tá ponuka je veľmi lákavá a veru,by som si pochutila :-)
monniee
@frezia68 tajomstvo tohto výtvoru je, že je to iba zvyšok plnky na tortu, čo som včera robila :) Takže preto tá želatína (ktorú ja tiež používam len ako istotu, že torta stuhne ako má, inak ju nemusím).
Ak to nechcete vyklopiť, tak absolútne nie je nutné ju použiť ;)
monniee
@anina6 vďaka! :) veru..dnes som ho mala na raňajky. Hneď sa mi krajšie začínal deň.
valeri
Ja som urobila smotanovo- jahodovo- piškótovú tortu s pridaním gaštanového pyré, nech sa odvďačím synovi za kyticu ruží k MDŽ. Zbožňuje ju, ale Tvoj dezert by som si hneď dala ja. Takéto veci môžem vždy :-))
evanaaa
To, že nie je s cukrom, je pre mňa plus, @monniee , aj chutný aj pre oči......ale stéviu nemám, len ma zaujalo, že píšeš, že je bez pachuti, ak sa podívaš na nedávnu diskusiu - Stéviový prášok z DM, tak tam sa o pachuti píše, ale možno v inom prevedení nie je tak cítiť.