Tvarohové knedličky s čučoriedkami

denisac - fotkadenisac, 26. augusta 2012
Tvarohové knedličky s čučoriedkami
Foto: denisac

Veľmi jednoduchý a rýchly recept na domáce knedličky. Ovocie si môžete meniť podľa sezóny a posýpku na vrch tiež môžete nakombinovať podľa chuti ( mleté orechy, mak, rozdrvené sušienky, strúhaný perník..).

4
porcie
10 minút
príprava
15 minút
tepelná úprava

Suroviny

250 g
1 ks
2 lyžice
Na posypanie:
250 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Zmiešajte vajce s tvarohom, cukrom a soľou. K zmesi sypte detskú krupicu tak dlho, až kým nezískate nelepivé cesto. Z cesta si odoberajte toľko,aby ste vytvorili malé guľky.Guľku rozvaľkajte, do stredu dajte toľko ovocia aby ho cesto celé obalilo.

  2. 3

    Knedličky obalte ešte v krupici, vhoďte ich do vriacej vody a počkajte, kým vyplávajú na hladinu. Potom ich ešte asi minútu (podľa veľkosti) prevarte. Podávajte posypané a omaslovené.

    Tvarohové knedličky s čučoriedkami  - obrázok 3

Diskusia k receptu

11 komentárov k receptu
Čučoriedky mám iba zavárané, tie by som asi ťažko dostala do tej knedličky. Ale vybabrem s tým. Knedličky urobím bez ovocia a to budem servírovať na tanieri spolu s týmito fajnovými knedličkami.
Robím niečo podobné , volám to tvarohové guľky.Ovocie nedávam a posypem grankom , práškovým cukrom a polejem rozpusteným maslom .Je to mňamka....veľmi dobré.
Vyzerajú veľmi dobre,ja som robievala bez plnenia,ale varila som k nim jahodovú alebo čučoriedkovú omáčku a ešte som navrch dala tvaroh alebo šľahačku,to mali deti veľmi radi...ale to je už dávno :-))

Pridaj komentár k receptu: