Torta McQueen

5kaneugebauer - fotka5kaneugebauer, 2. apríla 2012

Môj prvý McQueen, popasovala som sa s ním a oslávencovi urobil veľkú radosť. Vraj sa s ním chcel hrať na koberci hahah :D

Suroviny

15 ks
15 PL
15 PL vlažná
15 PL
3 balíčky
Plnka1:
3 dcl
1 ks
1 ks
200 g
Plnka2:
1 ks
1 ks
1 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Upečieme si 3 korpusy ... vyšľaháme 5 žĺtka s 5PL práš.cukru, 5PL pol.múky zmiešame s balíčkom kypriaceho prášku ... zmiešanú múku primiešavame do vyšľahaných žĺtkov, pridáme 5PL vody a premiešame ... vyšlahame bielka a jemne vmiešame do zmesi. Takto si upečieme 3 korpusy, možme do cesta pridať potravin.farbivo.

  2. 2

    čokoládová plnka: v mlieku si uvaríme puding, pridáme cukor podľa chuti..ked je puding hustejší pridáme nalámanú čokoládu a miešame. Do vychladnutého pudingu vmiešame maslo. mand.plnka: smotanu, ole puding (prasok) a mandr.kompot dáme do zatváracej misky. Trasieme všetko spolu cca1-2 min.

  3. 3

    Prvý plát potrieme džemom, poukladáme napoly rozrezané banány a potrieme čokol. plnkou. Priložíme druhý plát zo spodu potretý tiež džemom ... z tretieho plátu si odrežme niekoľko menších a urobíme z neho strechu, ktorú plníme mandarínkovou plnkou. Autíčko dotvarujeme punčovinou a potiahneme hmotou a dozdobíme :).

Diskusia k receptu

18 komentárov k receptu
Krásna, naozaj škoda, že si nenafotila postup. Pokúsim sa ju o týždeň upiecť pre vnúčika, tiež bude mať dva roky. Môžem sa spýtať, korpusy boli okrúhle?

Pridaj komentár k receptu: