Torta k 1 rôčku-pre inšpiráciu

sonulienka - fotkasonulienka, 28. augusta 2014

Dnes som piekla takúto tortu-možno Vás bude inšpirovať. Nechceli potiahnutú marcipánom.

30 minút
príprava
3x25 minút
tepelná úprava

Suroviny

6 ks
3 PL
3 PL
3 PL
1 ks
6 PL
Plnka:
500 g
2 ks
250 ml
300 ml
2 ks
200 g
Na ozdobu:

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Nefotila som lebo si myslím, že to tu už všetko je. Upiekla som si piškótu. Piekla som len po dve valíčka som šľahala najprv bielka do tuha pridala som 2 PL cukor kr. 1 PL hladkú múka, 1 PL polohrubá múka, necelá PL kakao a 1 ČL /čajová lyžička/ PDP. Takto som si upiekla 3 pláty. Mala som ich pekné. Piekla som na pečiacom papieri a boky formy som nepotierala. Upiekli sa všetky rovnako 2 cm vysoké. Plnku som už sem postup dala pri mojej druhej torte na prijímanie. Nechceli marcipánom potiahnutú tak som ju len natrela krémom a dookola som dala mačacie jazýčky na vrch som posadila bábiku umiestnila sviečku a dookola vysypala cukríkmi. A tortička je hotová už sa chladí v chladničky.

  Torta k 1 rôčku-pre inšpiráciu - obrázok 1
 2. 2

  Ešte jeden pohľad.

  Torta k 1 rôčku-pre inšpiráciu - obrázok 2

Diskusia k receptu

10 komentárov k receptu
@bambulkaa ďakujem, moja maminka pekávala na svadby a to sa ešte nerobila tak ako dnes a torty mala pekné a chutné. Žiaľ veľa kuchárok "česť výnimkám" robí tie poťahované torty nie veľmi dobré. Mala som už možnosť nie jednu koštovať.
šťastný úsmev od uška po uško si viem predstaviť živo a naťahujúce sa rúčky s rozžiarenými očičkami, taká krásna a milená torta :-)))
si veľmi kreatívna @sonulienka :-)
*****

Pridaj komentár k receptu: