Tiramisù

dora - fotkadora, 20. augusta 2010
Tiramisù
Foto: dora

Tento typicky taliansky zákusok s obľubou pripravujem na špeciálne príležitosti. Aj napriek tomu, že je taký jednoduchý. A ani raz ma nesklamal!

Suroviny

200 g
2
2 PL
1/2 šálky
1/2 šálky
1 balenie

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    (na 1 menší plech - polovica z bežnej veľkosti) Vymiešame žĺtky s cukrom a pridáme mascarpone. Vyšľaháme bielky so štipkou soli na tuhý sneh. Obe zmesi opatrne zmiešame. V klasickom recepte sa to neuvádza, ale ja ešte zvyknem priliať trochu kávy s amarettom a postrúhať do tejto zmesi horkú čokoládu.

  2. 2

    Začneme vrstviť a to tak, že na dno plechu naukladáme piškóty, ktoré pokvapkáme kávou zmiešanou s amarettom a potrieme krémom. Vrstvíme, striedajúc piškóty namáčané v káve a amarette s krémom, pričom ten tvorí aj poslednú vrstvu. Hotové posypeme horkým kakaom. Ja zvyknem kakaom posýpať až tesne pred servírovaním, lebo inak, kým krém stuhne, kakao navlhne. Niekto však nemá rád, keď je kakao sypké a tak posýpa hneď. Namiesto kakaa sa tiež sa používa strúhaná čokoláda.

  3. 3

    Dáme cca na 4 hod stuhúť. Ja ho zvyknem pripravovať večer a do rána je hotový :-)

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
mnam, jeden z najoblubenejsich dezertov, tiez prilezitostne robim skoro rovnako ako ty, veru dala by som si
je to zákusok, ktorý sa vždy vydarí a vždy chutí výborne... namiesto mascarpone používam nátierkové maslo bez príchute v počte 3 ks a 3 ks smotany na šľahanie 33%, je to rovnako vynikajúce ako s mascarpone, len ľahšie pre naše peňaženky...