Tekvica hokaido a la ananás

hubarka35 - fotkahubarka35, 23. júla 2011
Tekvica hokaido a la ananás
Foto: hubarka35

Je sezona zavaránia,mám viac tekvic tak zavarám o stopät všetko čo sa dá.....

30 minút
príprava

Suroviny

250g
z 1 citrona
podľa potreby

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    nakrajame tekvicu na kocky-povarime vo vode s citronovu štavou a ocedime,naplnime do fliaš-cukor rozvarime s vodou,zalejeme tekvicu a do každeho pohara nalejeme za dve lyžice ananás.sirup.zaviečkujeme a sterilizujeme tak 5-10minut...

    Tekvica hokaido a la ananás - obrázok 1
  2. 2

    prevarena tekvica-ešte za horuca plnime do fliaš.vyšli mi tri 7dcl poháre z jednej velkej tekvice.

    Tekvica hokaido a la ananás - obrázok 2

Diskusia k receptu

21 komentárov k receptu
Ano, toto som robievala z cukín alebo patizónov, za socíka neboli hokaidó, my sme ich dávali prasiatkam. Mám ho doma ešte zo Života.
Pokial mám túto žltú tekvicu,/ja záhradku nemám, tak ked mi niekto dá/ tak robím tiež kompót,ktorý je velmi dobrý a chutí všetkým, najma mojím vnučkám, ktoré ho volajú ananasový.
Kedysi so ho robievala z bežnej žltej tekvice, takej zrelšej, aby kocky boli pevnej konzistencie, podobnej ako ananás. Milovali sme palacinky, naplnené týmto kompótom.
presne tak, spomínam a skúsim urobiť keď bude dosť tekvičiek, bojujem proti slimákom a tie bezdomovské potvory majú tiež rady mladé tekvičky a ich kvietky, zúfalé.... :(
tekvica hokaído mi už narástla (prvý krát som ju sadila a je pekná). Ten "ananásový" komót z tekvice poznám, tiež som ho robievala z obyčajnej tekvice. Vyskúšam aj teraz z tejto.Robím aj kandizovano-sušené ovocie a práve sa chystám urobiť ho aj z tejto tekvice. Budem ju najskôr 10 dní po sebe zalievať (presladzovať) vriacim sirupom ( na 1 kg tekvice 1 liter vody +0,75 kg kryšt. cukru) potom ju dám sušiť. Zatiaľ sa mi čerešne, višne, marhule a aj jahody vydarili takýmto spôsobom pripraviť. Je to veľmi chutné a hlavne zdravé.
vdaka za komenty-ja tiež takto zavaram aj ine tekvice-cukiny...a presladzovat som ešte neskušala-jamalinka popiš bližšie ako to robiš-myslim tu vodu z cukrom použivaš furt tu istu každý den?..Rony cukin,patizonov mám vela...takže dik za semiačka....nepotrebujem a ja ti určite hokaido pošlem na jesen.....na facebooku mi pošli adress.....
ja som ešte tekvicu nezavárala a la ananás, ale zavárala som dule s ananásový džúsom. Na jeseň budem mať tekvice na pečenie, tie v tvare hrušky, s oranžovou dužinou, myslíš, že budú vhodné aj tie ?
Veľa rokov úspešne zavárame bez varenia cukrového sirupu. Do pohára s ovocím /aleaj tekvicou, ...) nasypeme primerané množstvo cukru a dolejeme podľa druhu ovocia /tekvice ... vodu. A je to.

Pridaj komentár k receptu: