Sterilizované baranie rohy s hrozienkami

hviezdickaz - fotkahviezdickaz, 17. júla 2012

Inšpirovala som sa týmto receptom od tatranky - http://varecha.pravda.sk/recepty/baranie-rohy-s-hrozienkami-fotorecept/19945-recept.html . Trošku som si ho upravila podľa seba. :)

30 minút
na 85 °C

Suroviny

1500 g
Nálev:
2,5 l
6 dl
120 g
1,5 PL
10 ks
5 ks
100 g
podľa potreby

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Baranie rohy umyjeme. Hrozienka namočíme do vody a po chvíli ju zlejeme. Cesnak si nakrájame na plátky. Do pohárov dáme na dno 3 plátky cesnaku a malú lyžičku hrozienok. Poháre naplníme rohmi, navrch znovu dáme cesnak a hrozienka.

  2. 2

    Uvaríme si nálev. Horúcim nálevom zalejeme baranie rohy. ( V pôvodnom recepte boli aj čili papričky,no my sme mali štipľavé baranie rohy,takže tie som nedávala; a tiež olej - pol kávovej lyžičky - na ten som pre zmenu zabudla,ale hádam to nebude až taká veľká chyba. ) Poháre zavíčkujeme a sterilizujeme pri teplote 85 st./30 min.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Schvaľujem, ak niekto nedá olej do zaváranej papriky. Je to oveľa chutnejšie a nie je to slizké, ako s olejom, ani nechytí pach starého oleja. Okrem toho doporučujem nepredvárať akúkoľvek papriku pred zaváraním. Je potom výborná chrumkavá a nie je blatová.
1x motyka
dobre si urobila,k že si dala do nich hrozienka, budú mať úžasnú chuť.-))) robím to aj ja tak.-))) skvelééé.-)
ja ked zaváram baranie rohy dám ich trošku povarit aby neboli také tvrdé a lepšie sa daju do pohárov naukladat su výborné(((