Slivkový bezvaječný drobáčik

foo - bez fotkyfoo, 14. januára 2012
Slivkový bezvaječný drobáčik
Foto: foo

Dnes sa nám ohlásila nečakaná návšteva. Aby u nás samozrejme nesedeli hladní, rýchlo som vymýšľala, čo pripraviť. Nápad s bábovkou aj muffinami skončil, keď som zistila, že nemáme vajíčka. Nejak som sa dopracovala k tomuto výsledku, na ktorý si potom dokonca vypýtala teta recept :D Nech sa páči :)

6
porcií
5 minút
príprava
40 minút
na 200 °C

Suroviny

300 g
150 g
75 g
1/2 ks
125 ml
1/3 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Z týchto surovín mi vyšlo 6 väčších kúskov koláčov a bolo málo...takže ak vám môžem odporučiť, surovín dajte dvojnásobok :) Rúru predohrejeme na 200°C. Múku, cukor a maslo v miske dobre zmiešame. 1/4 zmesi odobereme nabok, neskôr z toho urobíte drobenku.

 2. 2

  Do cesta na koláč primiešame polovicu sáčku prášku do pečiva a vanilkový cukor. Premiešame a postupne pridávame vlažné mlieko. Cesto by malo byť ako-tak vláčne. Nalejeme ho do formy/plechu vymasteného maslom a vysypaného krupicou. Potom dáme navrch ovocie. Kľudne dajte aj hustejšie, ja som potom ľutovala, že som nedala sliviek viac.

 3. 3

  Nakoniec posypeme škoricou alebo škoricovým cukrom alebo obidvomi :) potom pridáme drobenku - tú spravíte úplne jednoducho - vysypete si zmes na panvicu pomaličky pražíte, kým nezačne hnednúť. Takže koláč vložíme do rúry na 40-45 minút. Tadáá, môžme podávať :)

  Slivkový bezvaječný drobáčik - obrázok 3

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
vynašla si sa a spravila si lákavý a krásny koláč :-)
ako lienka na jedenie a šup do KK, určite raz vyskúšam, bez vajec super, t.j aj delená strava, ešte mlieko nahradiť sójovým a jeto :)))
súhlasím s cicou2 ,,, naozaj je krásny a isto aj chutný