Slaný pivový pohár fotorecept

sonulienka - fotkasonulienka, 17. mája 2013

Zajtra ideme oslavovať tak som pre oslávencov vyskúšala pivový pohár.

30 minút
príprava

Suroviny

1 balík
20 dkg
4 plátky
2 plátky
8 plátkov
10 dkg
1 ks
1 ks
1 ks
Postup

 1. 1

  Pripravíme si suroviny ako vždy nie všetko som fotila

  Slaný pivový pohár (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Začíname skladať na spodok dáme chlieb vyrezaný podľa kolieska ktoré je na obrázku a natrieme ho pomazánkou na to dáme salámu.

  Slaný pivový pohár (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Na salámu dáme pomazánku a chlebík.

  Slaný pivový pohár (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Natrieme chlebík.

  Slaný pivový pohár (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Na to dáme šunku, ďalšia vrstva pomazánky na to som nakrájala jarnú cibuľku a položila plátok syra. To som nefotila. A tak som opakovala 3x šunka - 3x saláma a 2x syr. Nemala som dosť pomazánky tak som okolo celého pohára dala syr v črievku bambíno. Potom som si poukladala na pečiaci papier 8 plátkov syra a dala som ho do rozohriatej rúry na 2 minútky len aby sa trochu zohrial a dal sa mi povalkať. Tým som potiahla pohár. Na koniec som dala klobásovú rúčku a prilepila nálepku- názov piva. Úplne na záver ako penu domáci syr Lučina a pohár je hotový. Zajtrá ho ešte trochu prizdobým a je to OK. Na prvý pokus sa mi ako tak podaril.Možno ďalší bude lepší.

  Slaný pivový pohár (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  No a tu je moj prvý pokus na svete.

  Slaný pivový pohár (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Konečná úprava.

  Slaný pivový pohár (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

izabella929
no paráááda.-) všetky suroviny výborné,,,takže aj pohár môže byť iba úplne skvelý.-)pekná práca...
sonulienka
Izka ďakujem, už ma to dávno lákalo a teraz je príležitosť tak som skúsila.
lorak40
A ako sa to konzumuje?Myslím si,že dosť komplikovane.Je jednoduchšie to dať normálne na tanier a potom to do seba nahádzať.
sonulienka
@lorak40 to je uhol pohľadu kto ako chce niekto može jesť aj s papiera keď mu to chutí ale keď idem na oslavu a chcem to dať ako darček tak som to urobila takto. A ako sa to je? Poznáš čo to je nož? Krája sa to tak ako napr.torta.
sonulienka
No veď som to aj hneď na úvod písala,že to robím pre oslávenca.Určite by som to nerobila len tak na raňajky alebo obed pre nás.Aj keď ma to veľmi lákalo vyskúšať nebola príležitosť až teraz. No hlavne sme si to vysvetlili.
tatranka
...ha,ha,ha.No ty si mi ale šikovná výmyselníčka ! To nemá chybu!Postaviť tak na Silvestra pred hostí každému takýto pohár !!! To by bol gól ! Hádam by sa veru s chuti pobavili. Mala by som o program postarané. xixixi. / Samozrejme v menšom.Asi by som tak ľahko 10 pohárov nezvládla/ Toľkí sa schádzame-deti a vnúčatá.
jerica
@sonulienka to je veľmi milé, neviem či by som sa do takého diela pustila, dala si si prácu, aby si nám to krásne prezentovala ako každý tvoj recept. Peknú svätodušnú nedeľu ti prajem :-)
sonulienka
Jarka ďakujem za komentík a aj Tebe prajem všetko dobré a tež príjemne a krásne strávenú nedeľu.
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia