Škvarky z kapra - pochúťka k vínu

bozulka - fotkabozulka, 2. februára 2010

Túto úžasnú pochúťku som prvý krát jedla v jednej Českobudejovickej vinárni aj keď to nebolo nikdy to pravé tak aj tak si to občas urobím a spomínam... Možno zachutí aj Vám.

Suroviny

 podľa chuti
 podľa chuti
 podľa chuti
 trochu
 trochu

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Filety z kapra /ryby/ nakrájame na tenké plátky,/ako najtenšie sa dá/ osolíme chvilu necháme odpočinúť,obalíme v múke zmiešanej s korením a vysmažíme do chrumkava .

  2. 2

    Podávame s dobre chladeným napríklad s rizlingom vlašským. Dúfam,že Vám "škvarky" zachutia tak ako mne.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Keď mne by bolo ľúto tej rybky, takto ju pripraviť ...:) - ale síce kapra až tak nie...môže to byť naozaj super.!
A bozulka - keď si ťa predstavím, ako pitváš tie malé girice... :)) Aj môj syn ich miluje:), ako malé rybacie hranolčeky. Len vieš - chlapi majú iný apetít - a koľko by som toho musela narobiť....:)!
Milá sjuz bolo ich 5 kg a za tie 3 týždne boli 4 X.Je pravda,že si na nich pochutnávali nielen naša rodina / 4 ľudkovia/ ,ale aj dve rodiny tenkrát zo Západného Nemecka a naši priatelia.Kamarádka si vtedy ťukala na čelo asi preto,že ona ryby nemusela.Chceli sa mi revanšovať za tú strašnú drinu ,priniesli z nejakej drahej reštaurácie -už si nepamätám meno, nejakú špecialituale bola nehorázne drahá a mne to vtedy vôbec nechutilo musela som zachovať dekórum a tváriť sa ako mi to chutí aby som neurazila.Dodnes neviem čo to bolo.