Rybacia polievka fotorecept

mesiar50 - fotkamesiar50, 19. mája 2015
Rybacia polievka (fotorecept)
Foto: mesiar50

Poznám recepty rôznych rybacích polievok,ale príprava tejto mojej je naozaj jednoduchá. Všetky suroviny obsiahnuté v nej sa pripravujú,len varením.

Suroviny

1000 g (hlboko zmrazený 1/2 ryby)
Koreniny a zelenina:
2 PL
podľa chuti
podľa chuti
1 ks
 len veľmi málo, resp. podľa chuti
2 ks

Postup

 1. 1

  Rybu dobre umyjeme a zbavíme ju ešte šupín ktoré na nej ostali.

  Rybacia polievka (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Dobre umytého kapra som posekal na kúsky.

  Rybacia polievka (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Bok kapra a ešte dva krajšie kúsky si odložíme do chladničky.Budeme ich variť,len ku koncu varenia tejto polievky..Ostatné posekané mäso nám poslúži ako vývar z ryby.

  Rybacia polievka (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Posekáme si aj paradajku.

  Rybacia polievka (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Ďalej si posekáme zelenú štipľavú papriku.

  Rybacia polievka (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Cibuľku si posekáme tiež na malé kocky.

  Rybacia polievka (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Mäso z ryby,na kocky pokrájanú cibuľu,zelenú štipľavú papriku a posekanú paradajku dáme do hrnca.Na tieto suroviny nasypeme 1 PL mletej sladkej papriky.K dielu pridáme soľ podľa vašej chuti a mleté čierne korenie.Zmes zeleniny a ryby podlejeme primerane vodou,ale iba toľkou aby nám mäso nevyčnievalo von z vývaru.

  Rybacia polievka (fotorecept) - obrázok 7
 8. 8

  Pripravujúce sa jedlo zakryjeme pokrievkou a varíme zhruba hodinu.

  Rybacia polievka (fotorecept) - obrázok 8
 9. 9

  Rybacie mäso po uvarení zbavíme väčších kostí.

  Rybacia polievka (fotorecept) - obrázok 9
 10. 10

  Ďalej uvarené rybacie mäso prepasírujeme cez sitko.Sitko som použil s väčšími dierkami.

  Rybacia polievka (fotorecept) - obrázok 10
 11. 11

  Zopár kostičiek sa mi prešmyklo cez sitko a tie som potom z misky vybral.Sledovať musíme aj spodok sitka či sa nám cezeň nepretláčajú drobné kosti z ryby.

  Rybacia polievka (fotorecept) - obrázok 11
 12. 12

  Uvarenú zeleninu z vývaru si tiež musíme prepasírovať.

  Rybacia polievka (fotorecept) - obrázok 12
 13. 13

  Do tohto zeleninového vývaru potom pridáme prepasírované mäso z ryby.

  Rybacia polievka (fotorecept) - obrázok 13
 14. 14

  Pokračujeme pridaním mäsa ktoré sme mali odložené doposiaľ v chladničke. Tieto štyri kúsky mäsa budeme variť,len 8-10 minút.

  Rybacia polievka (fotorecept) - obrázok 14
 15. 15

  Zhruba po desiatich minútach sú kúsky ryby už uvarené a vyberieme ich na tanier. Do vývaru ešte nasypeme 1 PL mletej sladkej papriky a dielo povaríme zo päť minút a potom ho zo sporáka zložíme.

  Rybacia polievka (fotorecept) - obrázok 15
 16. 16

  A nakoniec,keď treba tak vývar z ryby ešte posolíme prípadne okoreníme.

  Rybacia polievka (fotorecept) - obrázok 16
 17. 17

  Dnešnej mojej milej návšteve som rybaciu polievku podával s mrveničkou a aj s chlebom.Kto ako si želal.Priatelia,želám vám pekný zvyšok dňa.

  Rybacia polievka (fotorecept) - obrázok 17

Diskusia k receptu

ubka
Super polievočku si navaril:-).. varím rovnako,iba s výnimkou,snažím sa pripraviť to z 3 druhov rýb...rozhodne by som nepohrdla ani tvojou.
mesiar50
@ubka
Originál tohoto jedla sa robí samozrejme z viac druhov sladkovodných rýb a to z čerstvo usmrtených.Okolnosti mi ponúkli,len túto možnosť.
Tvoja rybacia polievka býva určite lepšia.Ďakujem ti pekne.
mesiar50
@marianne
Marianka,raz som ju v nl. robil z morskej tresky a s mrveničkou.No tam bol základ lečo.Bolo to celkom chutné.Ďakujem ti a pozdravujem.
pivonka
Už som sa zariekla, že rybaciu polievku viac neskúšam, lebo moje doterajšie pokusy nedopadly pochvalne. Táto tvoja ma však oslovila. Pripomína mi polievku, ktorú som jedla v Albánsku v Skadare, tá mi veľmi chutila. Najviac sa mi páči to pasírovanie mäska. Chcem sa ale spýtať: Vravíš, že základ treba zaliať tak, aby mäso neprečnievalo. Nie je potom tej polievky málo?
mesiar50
@pivonka
Polievka bola husta.Ked budes chciet viac porcii tak potom kludne k nej dolej vodu podla svojho uvazenia.Moj fotrik ma rad skorej take hustejsie polievky, a vyber si radsej mastnejsi typ ryby, lebo suchsie ryby by sme sotva vedeli prepasirovat.
Dakujem ti pekne.
radox1
je to vlastne jedna z viacerych verzii halaszle.
mesiar50
@radox1
Píšeš správne.Je to vlastne napodobenina dunajského halászlé,ale tuším tam sa nepasíruje rybacie mäso tak som dal,len taký jednoduchší názov.Pozdravujem.
pusta1
@mesiar50 - lacikám, excelentná práca ako všetky od teba :-)
veľmi chutné Halászlé a fantastický postup s krásnymi fotkami.
*****
sracz
Som obdivovateľ, ctiteľ aj občasný konzument rybacích polievok a halászlé a rád by som Laci_bratku, Mäsiar @mesiar50 majstre, ochutnal aj túto ***** z Tvojej kuchyne. Najlepšiu som jedol niekedy v polovici 70. rokov v Komárne u Feribátyu, B. P. v čárde pod mostom akademika Bechyně. Varievam aj tu a úspešne využívam i nové druhy rýb riek, potokov aj morí. Apropos! Mám pre Teba zaujímavú ponuku (z Tvojej profesie) v mäsokombináte pri Sládkovičove. Napíš mi, prosím, do TS Tvoje telefonický (Skype) contact!
kecemis
Dobrych rybacich receptov nie je nikdy dost. A tvoja polievka vyzera a urcite aj je chutna.
mesiar50
@sracz
Od takého skvelého kuchára ako si aj ty,by som rybaciu polievku ochutnal bez reptania a s radosťou.Určite býva skvelá.Ďakujem ti pekne,kamarát z ďaľekej krajiny.
marika21
U nás aj v ďalekej krajine sa varia polievky podobne. Tá tvoja je prezentovaná veľmi chutne. Všetci tu majú na ňu chuť. To by musel byť kotol z kotliny, aby si všetkých uspokojil. Čo recept od teba, to je dobrota. Postup perfektne popísaný, sfotený, už len sa dať do práce, do varenia polievky. KK5*
terinka55
S chuťou by som si prisadla. Polievka vyzerá veľmi chutná. Len kedy všetky tie dobroty postíham a o.i. sú aj isté zdravotné obmedzenia :-( Ďakujem.
mesiar50
@marika
Rybacie polievky su docela jednoducha zalezitost.
Ako spravne podotkol @radox1 staci k nim ryba, cibula,
mleta paprika a sol.Ci sa to bude potom pasirovat a ci bude zaklad jedla leco to si uz musi vybrat osoba ktora to bude konzumovat.Ja osobne bez, leca aby som intenzivne citil chut rybacieho masa.Dakujem ti pekne.