Pochúťka pre chlapov

zemo - fotkazemo, 12. októbra 2009

Chcem vám poradiť, ako so ženou vybabrať, keď nezaregistruje, že ste už doma a stále smrká pri TV Doma. Urobíte si do zásoby fantastickú papaničku. Môžete ju v zaváraninových fľašiach vtipne rozmiestniť a schovať tam, kam vás žena bez večere vyženie spať.

40
porcií
140 minút
príprava
40 minút
tepelná úprava

Suroviny

2 kg
1 kg
1 kg
2 kg
10 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Pomeliete 2 kg bravčovej pečienky a rovnaké množstvo zemiakov uvaríte v šupke, ošúpete a roztlačíte. Do toho zamiešate 1 kg nadrobno nakrájanej cibule, ktorú ste osmažili do zlata na vami potrebnom množstve masti. Pozor, šetrite ňou, lebo ostatné suroviny sú ťažké ako ruka baníka!

  2. 2

    Ďalej zomeliete a primiešate 1 kg oškvarkov, 10 surových vajec a 2 kg pomletej surovej slaniny na vyškvarenie.

  3. 3

    Dochutíte soľou a korením. Všetko riadne zamiešate. Dáte do pohárov, dobre zavriete a 40 minút sterilizujete v hrnci s vodou. Natierate na chlieb, využívate na dochutenie pečivových plniek do kuriatka a vlastne vôbec: Fantázii sa náhubky nekladú. Dobrú chuť!

Diskusia k receptu

12 komentárov k receptu
ja by som ho doma mať nechcel :-) ani túto pochúťku, odrazilo by sa to na mojom zdraví, keďže pevná vôľa nie je moja silná stránka :-)
Som rád, že hádžete aj pohľad späť.
Majka, ja ale zase neviem vysávať. Ono sa to v evolúcii musí takto vykompenzovať.
A ty jarco, v tomto recepte aj keď je množstvo hrozivé, ide o malé poháriky, detske, neškodné, kam papu dáš. Musia vydržať hoci celú zimu. Nemusíš to hneď zmastiť všetko naraz.
Z pohárika, ktorý si dáš otvorený do chladničky, si najprv špáradlom naberieš pre teba potrebné sústo a pomaly sa prepracuješ aj ku kávovej lyžičke tohto jedla. A potom si už za horami, už si náš.
Ešte počkaj, vnukol si mi myšlienku, idem sa pokúsiť zavariť slávičie pečienky so slaninou, oškavrkami a masťou z lúčnych kobyliek. Budem ich robiť do náprstkov na zašívanie ponožiek. Mám síce len štyri, ale to máš tak na mesiac. Potom zoženiem ďalšie náprstky :::)))
K tomuto receptu by mala byť pridaná aj výstraha, podobná ako na cigaretách!
pečeň + slanina+ škvarky + vajcia, aj pri čítaní je mi už nanič.
Začínam mať podozrenie, že prezyvka a nielaik ste jedno telo, jedna duša. Tento recept totiž dávno zapadol prachom...P.S. Keby muž z UK, poťažmo žena z Hornej Maríkovečj skrývajúca sa pod prezyvkou nielaik chcela zrobiť niečo užitočné, tak začne myslieť rozumne...
P.S. A na rozdiel od podobných vrtákov, my všetci tento recept vychutnávame, a nežerieme na tony. Hop - a HOWGH!
Neje, nepije, len zo vzduchu žije...........Každý z nás je svojim spôsobom iný a preto každému z nás na iné lahôdky tečú sliny.....
ale na čo tečú sliny nielaikovi, to by aj mňa zaujímalo.....
čistinka, treba sa vyprdnúť na nielaika, je to zrúda. A dnes je nedeľa, máme zlato, aj sa trochu oteplilo, tak čo si kaziť deň? Pavas to vystihol presne.
Já si myslím, že v malém množství, kromě muchomúrky zelené a p. nic neškodí.S tou zdravou výživou by se to nemělo moc přehánět,tělo potřebuje i tuky.Já se snažím používat kuřecí, morčecí i králičí maso,ale prase je prase.Mám doma 4 chlapy, takže i podle toho se odvíjí náš jídelní lístek.Ale musím potvrdit,že u nás jsou oblíbená i sladká jídla.Ale sem tam takové jitrničky nebo tlačenka nejsou k zahození!!!!
Milá veronika, milá jezibabka,
ja má doma štyri baby. Jedna je Tinka, tá jediná to je. Čiže sa tým ide odslopva zadrhnúť. Bojujeme spolu na život a na smrť pri každom otvorení pohárika so zaváranou pochúťkou pre chlapov.
Ostatné tri babulice mi závistlivo vravia, že bíglica zlúpe všetko, aj keby to z kameňa bolo, ale my s Tinkou vieme svoje, že?
Tina: Urob hav... Na kolenách ťa prosím, to je len pre internet. Ako dôkaz. Kam ideš! Necháš ten hrniec! Len štek ako súhlas!
P.S. Zaštekala. Keď som jej bral hrniec s gulášom...

Pridaj komentár k receptu: