Pochúťka pre chlapov

zemo - fotkazemo, 12. októbra 2009

Chcem vám poradiť, ako so ženou vybabrať, keď nezaregistruje, že ste už doma a stále smrká pri TV Doma. Urobíte si do zásoby fantastickú papaničku. Môžete ju v zaváraninových fľašiach vtipne rozmiestniť a schovať tam, kam vás žena bez večere vyženie spať.

40
porcií
140 minút
príprava
40 minút
tepelná úprava

Suroviny

2 kg
1 kg
1 kg
2 kg
10 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Pomeliete 2 kg bravčovej pečienky a rovnaké množstvo zemiakov uvaríte v šupke, ošúpete a roztlačíte. Do toho zamiešate 1 kg nadrobno nakrájanej cibule, ktorú ste osmažili do zlata na vami potrebnom množstve masti. Pozor, šetrite ňou, lebo ostatné suroviny sú ťažké ako ruka baníka!

  2. 2

    Ďalej zomeliete a primiešate 1 kg oškvarkov, 10 surových vajec a 2 kg pomletej surovej slaniny na vyškvarenie.

  3. 3

    Dochutíte soľou a korením. Všetko riadne zamiešate. Dáte do pohárov, dobre zavriete a 40 minút sterilizujete v hrnci s vodou. Natierate na chlieb, využívate na dochutenie pečivových plniek do kuriatka a vlastne vôbec: Fantázii sa náhubky nekladú. Dobrú chuť!

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
zemo,teba mať doma.odovzdávam ťi rad zlatej varešky.
ja by som ho doma mať nechcel :-) ani túto pochúťku, odrazilo by sa to na mojom zdraví, keďže pevná vôľa nie je moja silná stránka :-)
Som rád, že hádžete aj pohľad späť.
Majka, ja ale zase neviem vysávať. Ono sa to v evolúcii musí takto vykompenzovať.
A ty jarco, v tomto recepte aj keď je množstvo hrozivé, ide o malé poháriky, detske, neškodné, kam papu dáš. Musia vydržať hoci celú zimu. Nemusíš to hneď zmastiť všetko naraz.
Z pohárika, ktorý si dáš otvorený do chladničky, si najprv špáradlom naberieš pre teba potrebné sústo a pomaly sa prepracuješ aj ku kávovej lyžičke tohto jedla. A potom si už za horami, už si náš.
Ešte počkaj, vnukol si mi myšlienku, idem sa pokúsiť zavariť slávičie pečienky so slaninou, oškavrkami a masťou z lúčnych kobyliek. Budem ich robiť do náprstkov na zašívanie ponožiek. Mám síce len štyri, ale to máš tak na mesiac. Potom zoženiem ďalšie náprstky :::)))