Plnené oplátkové dobošky s maslovo-čokoládovým krémom a orieškami

tatranka - fotkatatranka, 29. októbra 2014
Plnené oplátkové dobošky s maslovo-čokoládovým krémom a orieškami
Foto: tatranka

Tento recept už robievala moja babička,mamka a teraz ja.Je to chutný a rýchly koláčik,ktorý zasupluje aký kolvek zákusok.

40 minút
príprava

Suroviny

1 bal.
250 g
250 g
3 PL
2 PL lúpané
2 PL
1 ks celé
2 ks
100 g
3 štvorčeky
1 PL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Recept som nefotila,pretože je to veľmi jednoduchý postup. Vajička vyšľaháme nad parou so 100g cukru do peny. Do teplej masy pridáme kakao a tmavú čokoládu.Dobre vymiešame. Mandle opražíme a tiež lieskové orechy.Po schladení ich pomelieme a pridáme do čokoládovej masy./ No nemusia byť,ak niekto orechy v plnke nechce mať/. Ja robievam aj tak. Maslo vyšľaháme so zbytkom práškového cukru a pridáme letnú,orechovo-čokoládovú hmotu. Dobre našľahať! Postupne natierame oblátky a ukladáme na seba.Ja som mala osem oblátok a krém mi bohate vyšiel. Aj na poslednú oblátku natrieme krém.Tiež potrieme boky a môžeme ich zasypať posekanými orechmi. Bielou aj tmavou čokoládou pokvapeme vrchný plát rezov.Čokoládu,môžeme aj na hrubom strúhadle nastrúhať. Ponatieraný plát,uložíme aspoň na jeden deň do chladu

    Plnené oplátkové dobošky s maslovo-čokoládovým krémom a orieškami - obrázok 1
  2. 2

    Chutný koláčik,na ktorom si pochutíte.

    Plnené oplátkové dobošky s maslovo-čokoládovým krémom a orieškami - obrázok 2

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
výborná inšpirácia, v tvojom podaní nádherná, na prvý pohľad som myslela, že plnka je karamelová, ale vidím, že čokoládová, páči sa mi to, len mám otázočku, či oblátky nezmäknú a vydržia chrumkavé ?
1x garanco