Pestrý ovocný šalát s avokádovo-acidkovým dipom

kukulienka71 - fotkakukulienka71, 11. júna 2014

V tomto teple veľa nevarím. Na zahnatie hladu som VYMYSLELA ovocný šalátik, v ktorom sú zastúpené takmer všetky živiny a môže sa vyskladať podľa ľubovôle a sezónnosti ovocia.

2
porcie
15 minút
príprava

Suroviny

10 dkg
1 ks
10 dkg
10 dkg
1 ks
2 dl
1-2 PL
1 čl
1 čl

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Všetko ovocie som mala čerstvé a dobre vychladené, tak isto aj acidko. Ovocie umyjeme, odkôstkujeme a pokrájame podľa gusta. Dávala som do misy jahody, ktoré boli drobné, tie som nechala v celku

  Pestrý ovocný šalát s avokádovo-acidkovým dipom - obrázok 1
 2. 2

  pridala som marhuľu spolu so šupkou

  Pestrý ovocný šalát s avokádovo-acidkovým dipom - obrázok 2
 3. 3

  ďalej žltý melón (zelenkavej farby)

  Pestrý ovocný šalát s avokádovo-acidkovým dipom - obrázok 3
 4. 4

  a oranžový melón. Väčšina červeného a oranžového ovocia obsahuje beta-karotén, silný antioxidant, ktorý nás chráni pred voľnými radikálmi v podobe ostrých slnečných lúčov, pomocou neho sa opálime pekne do hneda.

  Pestrý ovocný šalát s avokádovo-acidkovým dipom - obrázok 4
 5. 5

  Na panvičke som rozpálila ghee a pridala som cukor a ovsené vločky, aby sa pekne skaramelizovali. Za inšpiráciu ďakujem @safran z jej receptu na ovocný šalát so špargľou, tam mala tento krokant a mne veľmi zachutil.

  Pestrý ovocný šalát s avokádovo-acidkovým dipom - obrázok 5
 6. 6

  Acidko vylejeme do vyššej misy a pridáme dužinu zrelého avokáda. Zmixujeme na hladkú masu ponorným mixérom. Bude mať až penovú konzistenciu a výbornú chuť ;-)

  Pestrý ovocný šalát s avokádovo-acidkovým dipom - obrázok 6
 7. 7

  ...

  Pestrý ovocný šalát s avokádovo-acidkovým dipom - obrázok 7
 8. 8

  ovocie posypané krokantom premiešame opatrným podhadzovaním v mise, spodné sa dostane navrch a nič sa nerozpučí. Podávame s dezertnou vidličkou, napichujú sa na ňu kúsky ovocia a namáčajú v dipe. Ovocie si môžete zvoliť podľa sezóny a vo vlastnej kombinácii, kto sa bojí acidka, odporúčam zmixovať avokádo s nejakým ovocím, ktoré je šťavnatejšie, aby sa dosiahla konzistencia dipu. Kyslomliečnu kombináciu som zvolila kvôli chuti, bielkovinám a aj prospešnosti na trávenie. Pekné leto vám prajem:-)

  Pestrý ovocný šalát s avokádovo-acidkovým dipom - obrázok 8

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Hmmmm..... Acidko ma na mna, nie mocopudne, ale tie druhe ucinky, tak neskusim. Ale avokado samotne, pripadne s pomarancom a zazvorom, abo Guacamole...... joooj...

S prizmurenym okom davam 1/2 * :P
taky salatik by som si dala na zahradke, na hojdacke... ale asi bez toho dipu, len taky "suchy", mozno par kvapiek medu. ;) len niekto by mi musel to ovocie nakrajat. :D