Paprikový bôčik

bejgi - fotkabejgi, 10. februára 2012
Paprikový bôčik
Foto: bejgi

Z druhej polovice som urobila klasiku :)

10
porcií
45 minút
príprava
30-40 minút
tepelná úprava

Suroviny

1,5 kg
 /cemege/
10 strúčik

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Bravčový bôčik umyjeme a dáme variť na 1/2 hodiny do osolenej vody s rozpučeným 1/2 cesnakom.

    Paprikový bôčik - obrázok 1
  2. 2

    Po uvarení vyberieme potrieme druhou 1/2 cesnaku a posypeme rovnomerne červenou pomletou paprikou. Necháme vychladnúť, najlepší je na druhý deň z chladničky. Dobrú chuť.

    Paprikový bôčik - obrázok 2

Diskusia k receptu

35 komentárov k receptu
Ved som od lutosti nad sebou zabudla pochvalit tuto dobrotu. Vyzera to tak lakavo, ze bych asi neodolala a dala bych si hned teraz s mojim ciernym chlebom co som prave upiekla. Zabudla bych, ze chcem obmedzovat maso.
no neviem, ale 1,5kg mäsa v celku variť 30-40 minút? ja takýto paprikovaný bôčik robím niekoľkokrát za zimu a varím aspoň 2 hodiny. ved aj keby bolo mäsa nakrájané na kocky, po pol hodine bude ako žuvačka, len nie mäkké. ale každému ako sa mu páči, u vás tak, u nás onak :)
ďakujem za milé komentáre :) @tinca aj ja :))) /ja som delená strava, hm.. :))) @mata3636 , ja nie som až taký začiatočník, mäsko som vložila do vriacej vody a do 40 min. bolo akurát, možno mám lepší hrniec a pokrývku ako ty :)))
Takto si robievam lalok, ale ma nanapadlo uvariť aj bôčik a mám v mrazničke až dva krásne, viac chudé ako tučné, pekne prerastené, jedno teda obetujem.
....a vodu nevylievať !!!! zemiačiky,polievková zeleninka a mrvenička...ochutiť soľou a korením.......vždy to takto robievam,lebo ja som taká polievočková....bôčik len pre chlapov,lebo málokedy sa mi podarí kúpiť tak krásny ako tento ... :-(, inak fantázia,tento by som aj ja spapkala
@evanaaa , @brooklynka , @torticka , ďakujem za komentáre, z laloka som ešte nerobila a podľa mojich skúseností, vôbec akékoľvek mäso ktoré kúpiš od poctivého chovateľa je 100 násobne lepšie a krajšie ako z obchodu, povedzme si otvorene :)

Pridaj komentár k receptu: