Orechové palacinky s tvarohom a medom fotorecept

palokuchki - fotkapalokuchki, 7. novembra 2012

Recept na tieto palacinky som našla na tejto stránke http://www.taste.com.au/recipes/26829/walnut+crepes+with+honeyed+ricotta Vyskúšala som ich a veľmi nám chutili. Dúfam, že aj keď som recept prakticky skopírovala, nebude to vadiť, že ho sem pridávam.

8 ks
porcií
10 minút
príprava
15 minút
tepelná úprava

Suroviny

1/2 šálky
1/2 šálky
2 PL
3 ks
200 ml
plnka:
200 g
1 PL
5 ks
 na poliatie

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Pripravila som si suché suroviny; pomleté orechy, múku a cukor.

  Orechové palacinky s tvarohom a medom (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Odmerala som si mlieko a zašľahala som si do neho tri vajíčka. Potom som mlieko rozmiešala so suchými surovinami. Z cesta som upiekla palacinky tradičným spôsobom.

  Orechové palacinky s tvarohom a medom (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Tvaroh som si rozmiešala s cukrom, vanilkovým cukrom a na drobno pokrájanymi sušenými marhuľami. Ak máte radi hrozienka, určite ich tam môžete dať namiesto marhúľ. Ja zase nemám rada hrozienka, tak ich nahrádzam marhuľami alebo brusnicami. Upečené palacinky som potom naplnila tvarohovou plnkou a poliala som ich rozpusteným medom.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
tak toto by ma teda nenapadlo, do palacinkového cesta orechy, musí to byť určite dobrota,rada skúsim a páči sa mi aj náplň so sušenými marhuľami
to musi byt vyborne, isto vyskusam, ani sa nemozem pozerat na tu fotku, lebo pavlovov reflex funguje ked vidim tvaroh :-) no ja moc susene marhule nemusim, tak dam hrozienka aj brusnice