Odkukané mäsko fotorecept

srnka77 - fotkasrnka77, 28. júna 2015 8:01
Ďalšie recepty »
Odkukané mäsko (fotorecept)Foto: srnka77

Raz ma kamarátka pohostila výborným soté, nevedela som sa ho dojesť. Inšpirovala som sa a podobné odvtedy robievam pravidelne.

4
porcie
10 min
príprava
70 min
tepelná úprava

Suroviny

Varecha.sk na Instagrame: Followuj @varechask

Postup prípravy

 1. 1

  Mäsko nakrájané na rezance alebo kocky osolím a okorením. Tentoraz som si ho už včera premiešala so soľou, korením a olejom a nechala v chladničke. Takto odležané je jemnejšie.

  Odkukané mäsko (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  V hlbšej panvici mäso orestujem na najsilnejšom plameni, aby zatiahlo – približne päť minút. Potom pridám nahrubšie nakrájanú cibuľu a minútku-dve restujem spolu s mäsom.

  Odkukané mäsko (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Stiahnem plameň na najslabšie, prikryjem pokrievkou a za občasného premiešania dusím asi trištvrte hodinku. Ak treba, v priebehu dusenia podlejem vodou – tak, aby to stále malo trochu šťavy.

  Odkukané mäsko (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Keď je mäsko už takmer mäkké, zvýšim teplotu a pridám papriku nakrájanú na rezance. Mala som posledný balíček vlaňajšej papriky v mrazničke, použila som teda tú. Chvíľu popražím, zase stiahnem plameň a prikryté dusím pár minút (nie pridlho, aby sa paprika nerozpadla).

  Odkukané mäsko (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Po takých piatich minútach znova zvýšim teplotu, pridám kukuricu a približne dve lyžice sladkej čili omáčky. Ešte chvíľu prehrejem a nechám šťavu trochu zredukovať. Hotovo :)

  Odkukané mäsko (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Počas dusenia mäsa je dostatok času na prípravu prílohy – u nás to tentoraz boli jednoduché pšeničné tortily, ale rovnako dobre to môžu byť trebárs hranolky, opekané zemiaky, alebo komu čo chutí.

  Odkukané mäsko (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Mäsko servírujem s kopčekom kyslej smotany, ktorá ho ideálne doplní. Nesmie chýbať sezónny šalát – my sme mali miešaný s portulakou a mojou špeciálnou jarnou zálievkou. Ale o tom zas niekedy inokedy ;-)

  Odkukané mäsko (fotorecept) - obrázok 7
Recept je zaradený do tagov:
TOPlist