Nátierka z pohánkového tvarohu s kuracím mäsom a pórikom

dada777 - fotkadada777, 26. mája 2013
Nátierka z pohánkového tvarohu s kuracím mäsom a pórikom
Foto: dada777

Ak máte alergiu na mlieko alebo laktózovú intoleranciu a nemôžete si len tak vychutnávať tvaroh z kravského mlieka, tak táto nátierka je práve pre vás. V nátierke je použitý pohánkový tvaroh, ktorý si môžeme vychutnať aj my na bezmliečnej diéte, tak nechajte sa pozvať na lahodnú nátierku, nech sa páči...

10 minút
príprava

Suroviny

200-250 g
1/2 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Príprava tejto nátierky je veľmi jednoduchá a rýchla. Do mixéra si dáme kuracie mäso - môže byť pečené, alebo dusené (ja som použila zvyšky z pečeného kurčaťa od obeda). Množstvo mäsa si prispôsobíme podľa seba, koľko máme. K mäsu pridáme pohánkový tvaroh a rozmixujeme.

  2. 2

    Asi 1/2 pórika si umyjeme a nakrájame na hrubšie kolieska a pridáme do mixéra a všetko spolu dobre rozmixujeme. Nakoniec nátierku dochutíme soľou.

  3. 3

    A nátierka je hotová, môžeme si ju natrieť najlepšie na domáci chlieb, či pečivo a pridať nejakú zeleninu - reďkovku, papriku a pod. Bez dlhej prípravy máme zdravú, lahodnú nátierku. Dobrú chuť!

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Stále neviem, čo je to ten pohánkový tvaroh, ako sa vyrába, aké má zloženie, predáva ho jedna jediná osoba, neviem.
ja so si myslela že konečne niečo nové,ak tam bude výroba toho tvarohu,tak to bude asi recept a nie návod ako to všetko zmiešať dokopy,prepáč,ale musela som to napísať