Nátierka z pohánkového tvarohu s kuracím mäsom a pórikom

dada777 - fotkadada777, 26. mája 2013
Nátierka z pohánkového tvarohu s kuracím mäsom a pórikom
Foto: dada777

Ak máte alergiu na mlieko alebo laktózovú intoleranciu a nemôžete si len tak vychutnávať tvaroh z kravského mlieka, tak táto nátierka je práve pre vás. V nátierke je použitý pohánkový tvaroh, ktorý si môžeme vychutnať aj my na bezmliečnej diéte, tak nechajte sa pozvať na lahodnú nátierku, nech sa páči...

10 minút
príprava

Suroviny

200-250 g
1/2 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Príprava tejto nátierky je veľmi jednoduchá a rýchla. Do mixéra si dáme kuracie mäso - môže byť pečené, alebo dusené (ja som použila zvyšky z pečeného kurčaťa od obeda). Množstvo mäsa si prispôsobíme podľa seba, koľko máme. K mäsu pridáme pohánkový tvaroh a rozmixujeme.

  2. 2

    Asi 1/2 pórika si umyjeme a nakrájame na hrubšie kolieska a pridáme do mixéra a všetko spolu dobre rozmixujeme. Nakoniec nátierku dochutíme soľou.

  3. 3

    A nátierka je hotová, môžeme si ju natrieť najlepšie na domáci chlieb, či pečivo a pridať nejakú zeleninu - reďkovku, papriku a pod. Bez dlhej prípravy máme zdravú, lahodnú nátierku. Dobrú chuť!

Diskusia k receptu

8 komentárov k receptu
ja so si myslela že konečne niečo nové,ak tam bude výroba toho tvarohu,tak to bude asi recept a nie návod ako to všetko zmiešať dokopy,prepáč,ale musela som to napísať
tiež by ma zaujímal postup vyroby tohto pohankoveho tvarohu ... a prekvapuje ma, že to vyrába len jedna osoba, a krabička nemá vôbec žiadne označenie, ktoré by mala mať ....
no trochu som googlil a zistil som, že asi naozaj len ten jeden to predáva, treba si to objednať, má to trvanlivosť max. 7 dní až je to teda podozrivé či to nebude nejaký podvrh alebo falzifikát a tí ktorí majú problém s mliekom by sa mohli diviť, lebo bežne si človek nedáva robiť analýzu všetkého čo nakúpi a verí popisu, nemyslíte, že by to robilo viac výrobcov?!
@julica jeden by mal pocit že existuje istá "spojitosť" medzi autorom receptu obsahom linku v druhom komente a dôvodom prečo si uchovať predmetné "vedieť-ako"

každopádne na výrobu "mlieka" ako základ na "tvaroh-syr" z pohánky potrebujeme
100g pohánky
500 ml vody
cez noc necháme močiť pohánku, ráno zlejeme vodu a dôkladne prepláchneme, necháme zovrieť vodu a pridáme 1-2 naberačky k pohánke dôkladne rozmixuje, rozmixovanú pohánku dáme variť na 10 minút za stáleho miešania, necháme vychladnúť a prefiltrujeme cez veľmi jemné sitko. "Mlieko" z pohánky máme hotové, keď toto dáte do chladničky trocha zhustne a máme skoro "tvaroh" (to čo nám ostane v sitku nevyhadzujeme, použijeme na ďalšie varenia, zahusťovanie ........)


Pridaj komentár k receptu: