Moje lečo

pusta - fotkapusta, 13. júna 2015
Moje lečo
Foto: pusta

Každý má svoj obľúbený spôsob prípravy leča, ja ho robím takto, recept pridávam ako inšpiráciu do týchto dní.

4
porcie
30 minút
príprava
20 minút
na 90 °C

Suroviny

1000 g
500 g
2 ks
200 g
8 ks
podľa chuti
3 - 4 PL -

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Papriky som zbavila jadrovníka, vyrezala som žilky, umyla som ich, pokrájala na prúžky, umyté paradajky som pokrájala na osminky, očistenú cibuľu som pokrájala na jemno.

  2. 2

    V hrnci na rozohriatom oleji som orestovala cibuľu, na nej klobásu, pokrájanú na kolieska, pridala som papriku a paradajky, za občasného premiešania som ich dusila pod pokrievkou takmer do mäkka, nechávam na al dente, nemáme radi rozvarené, pridala som vajcia rozšľahané vajcia so soľou, nechala som ich zraziť.

  3. 3

    Podávala som horúce s chlebíkom, žiaľ, už nemám domácu štipľavú madarskú klobásu teraz, minula sa už u nás, do rozpisu a postupu som ju však napísala, keby niekto chcel podľa môjho receptu lečo pripraviť, prosím, nevyčítajte mi to v komentároch, recept som pridala ako inšpiráciu na rýchle a chutné jedlo z madarskej kuchyne, každý si ho môže prispôsobiť podľa seba.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
@pusta - opakuješ stále dookola to isté ako verklík. tu nešlo o to, že kde všade máš svoj recept. maj si ho aj na sto weboch o varení. išlo o to, že si úplne hlúpo a zbytočne klamala, že si v ten deň, ako si tento recept pridala, skoro ráno vstala, navarila lečo, opäť bez klobásy, opäť na rovnaké taniere ako máš na topreceptoch. zamotala si sa a už si potom nemohla pripustiť, že si ten recept aj s fotkou len okopírovala. je tvoj, máš na to právo, to ti nikto neupiera. len to klamstvo s fotkou bolo zbytočné. veď je veľmi hlúpe tvrdiť, že sa ti podarilo navariť navlas rovnaké lečo, aj ho rovnako naložiť na tanier ako pred 5-timi rokmi. o to tu išlo a nie o to, kde všade máš svoj recept!
Já se velmi nerad zúčastňuji takových debat .A ani to nebudu dělat ,jen chci říct ,že kdo má rád vaření ,tak je třeba i na více stránkách a vidím to i tady .Je tu více lidí ,kteří jsou i na Topkách .cz
třeba i já ,jen mám všade stejný nick a také některé recepty .To je vše co k tomu chci říct a stejně si myslím ,že je to o vaření a nemělo by být o ničem jiném ,ale to je můj názor a důležitý je jen pro mně .Přeji všem krásný parný den .