Mini laskonky s karamelovou plnkou

annky - fotkaannky, 7. januára 2013 11:12
Ďalšie recepty »
Mini laskonky s karamelovou plnkouFoto: annky

Tieto laskonky majú lahodnú chuť, ktorá chutí aj nášmu najmenšiemu členovi rodiny.

10
porcií
15 min
príprava
20 min
na 120 °C

Suroviny

snehové cesto:
6 ks
15 PL
5 PL
16 PL
karamelová plnka:
300 g
400 ml
250 g
TIP: Séria kuchárskych kníh z Varecha.sk za zvýhodnenú cenu

Postup prípravy

  1. 1

    Bielky s kryštál. cukrom šľaháme vo vodnom kúpeli nad parou do tuhej peny cca 15 min.. Misku s penou odstavíme a necháme mierne vychladnúť. Práškový cukor premiešame s orechami a zľahka vmiešame do tuhého snehu. Na plech položíme papier na pečenie a potrieme do olejom. Potom si položíme šablónu na mini laskonky hladkou stranou na povrch. Lyžicou každý ovál naplníme hmotou, stierkou uhladíme po ploche šablóny a zotrieme prebytočné cesto. Šablónu zľahka nadvihujeme z jednej strany, aby laskonky postupne odpadávali.

  2. 2

    Trúbu predhrejeme na 120 stupňov. Vložíme plech a zapekáme 15 min. až laskonky napučia. Potom stiahneme teplotu na 80 stupňov a necháme sušiť pri pootvorených dvierkach. Po upečení zľahka odlúpneme z papiera a necháme vychladnúť.

  3. 3

    Krém si pripravíme, ak kryšt. cukor necháme skaramelizovať. Ak je už pekne rozpustený, zalejeme smotanou na šľahanie a za stále miešania úplne rozpustíme všetky hrudky,ktoré nám vznikli. Túto smotanu necháme vyhchladiť a po vyhchladení vyšľaháme. Nakoniec do kréme zamiešame maslo a poriadne vyšľaháme. Laskonky plníme pomocou vrecúška.

Recept je zaradený do tagov:
Inšpirácie z nových receptov
TOPlist