Medové rezy trochu inak - ľahko a rýchlo

bubaya - fotkabubaya, 8. januára 2012

Bol 30 december, čakala som nóbl návštevu na Silvestra, tak som sa rozhodla spraviť medové rezy. Rezy som kúpila na trhoch hotové, výborné, voňavučké. Ale ouha - ani kvapka mlieka doma, vajce len jedno, osminka masla a žiaden práškový cukor. Ale ja som sa aj tak vynašla, návštevníci sa zalizovali až za uši a všetko s prepáčením zožrali.

10
porcií
20 minút
príprava

Suroviny

4 ks
 , alebo slivkové povidla, alebo akýkoľvek dobrý lekvár
250 g horká
50 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Medové pláty natriem dobrým lekvárom. Dám tak 2 - 3 mm, však ak je viac, oni si pláty poradia a prebytok aj tak vytlačia von. Slivkové povidla pripomínajú socialistiký perník s čokoládovou polevou, ktorý stál 2,50 Kčs. Ríbezľový lekvár je pikantný, s marhuľovým to chutí ako Sacherova torta. Poukladám pekne na seba, zabalím do fólie, aby lekvár netiekol kdekade po linke a nechám do rána odstáť.

  2. 2

    Ráno si rozpustím vo vodnom kúpeli trochu masla, pridám polámanú čokoládu a nechám rozpustiť, až je čokoláda pekne hladká. Oplatí sa babrať sa s dvomi hrncami a horúcou vodou, čokoládová poleva je krásne hladká a nelepí sa na dno. Pláty sú pekne mäkké, ak treba, zarovnám ostrým nožom okraje, aby rezy aj dobre vyzerali.

  3. 3

    Nalejem na rezy, roztriem po povrchu aj po bokoch. Používam takú plochú obracačku na palacinky, čo nemá žiadne otvory - je široká a dlhá, lepšia ako nôž. Ak sa mi povrch veľmi nevydarí, zoberiem vidličku a narobím po povrchu nejaké ornamenty. Nechám v chlade stuhnúť, v prípade, že sú hostia už za dverami, strčím do mrazničky. Nakrájam, a nechám sa chváliť.

Diskusia k receptu

3 komentáre k receptu

Pridaj komentár k receptu: