McDonalds style jahodový fitness cheesecake

katyperry31 - bez fotkykatyperry31, 8. marca 2014

Fitness verzia môjho obľúbeného dezertu z McDonaldu. Musím povedať, že veľmi vydarená ;-) Prečítajte si o tomto recepte viac na mojom blogu www.fitnessdesserts.blogspot.sk

8
porcií
15 minút
príprava

Suroviny

Korpus:
15 PL
2 PL
1 PL
Plnka:
1 kg
10 PL
1 balíček
1 PL
1 balíček
Jahodové želé:
300 g
2 PL
1 balenie

Online leták

Postup

  1. 1

    Najprv si pripravíme korpus. Rúru vyhrejeme na 180°C. Musli (ľubovoľné, ja som použila emco musli s jahodami a mandľami) rozmixujeme v mixéri najemno a vysypeme do misky. Pridáme 1 PL hnedého cukru, rozpustené maslo a 1 PL ricotty. Všetko spolu zamiešame, aby sa to dobre spojilo. Formu na cheescake potrieme maslom a na dno natlačíme musli drť. Dáme do rúry zapiecť na 10 minút.

  2. 2

    Teraz si pripravíme plnku. Vo veľkej mise zmiešame ricottu, sušené mlieko, vanilkový cukor a vanilkovú esenciu. Želatínu pripravíme podľa návodu na obale a zamiešame do hmoty, ktorú vylejeme na upečený vychladnutý korpus.

  3. 3

    Nakoniec pripravíme jahodové želé. Rozmrazené jahody prekrojíme na polovice, dáme do misky a posypeme hnedým cukrom. Želatínu pripravíme podľa návodu. Na tvarohovú hmotu naukladáme jahody aj so šťavou, ktorú vďaka cukru pustili a zalejeme želatínou. Cheesecake uložíme do chladničky stuhnúť na také 3 hodinky. Mne vyšlo 8 porcií. 1 porcia obsahuje: 12g tuku, 23g bielkovín a 25g sacharidov.

Diskusia k receptu

jarca
páči sa mi, vyskúšam, ale rada by som vedela koľko gramová je tá želatína číra, býva totiž 10g a aj 20g, ale ukladám do KK