Mašľonka

milad - bez fotkymilad, 19. marca 2016
Mašľonka
Foto: milad

Priznám sa dobrovoľne. Pri prvom kontakte s týmto typickým veľkonočným jedlom zo Zamaguria sa mi jemne povedané nerobilo dvakrát dobre. Trvalo pár rokov, kým som sa opovážila ochutnať. Je to fantastická lahôdka. Vyzerá nevábne, no chutí famózne. V každej domácnosti sa pripravuje s malými rozdielmi. Ja to robím z neestetických okrajov šuniek a klobás...tie krajšie idú na misu.

20 minút
príprava

Suroviny

podľa chuti a počtu stravníkov
podľa chuti a počtu stravníkov rôzne druhy
podľa chuti a počtu stravníkov
 alebo cmar, acidko
podľa chuti a počtu stravníkov akýkoľvek krájateľný
veľa

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Všetky údeniny pokrájame na kocky, kolieska, primerane veľké na jedno sústo. Vajíčka pokrájame na krájači na kolieska, alebo nožom na osminy. Syr na menšie kocky...my dávame všetky druhy, čo máme, okrem tavených a plesňových. Posolíme...aj keď sú údeniny slané...trošku treba kvôli mlieku a vajciam. Zasypeme najemno nastrúhaným čerstvým chrenom. Žiadne umeliny a sterilizované pasty! Zalejeme mliekom tak, aby bolo všetko dobre zakryté, do konzistencie asi ako hustejšia polievka. Dáme dobre schladiť asi na štvrť hodiny, nech sa chute prepoja. V prípade potreby ešte dolejeme mlieko. Konzumujeme s akýmkoľvek veľkonočným pečivom, či koláčom.

  2. 2

    Foto pridané.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Díky 45678 si dovedu představit jak to vypadá a jak se to dělá. No možná jednou vyzkouším, nedovedu si to moc představit, ale je samá chvála. Tak asi zkusím. @Milad Tvoje zmínka o mlýnku a křenu mně připomněla jak jsem v restauraci dělal 100 porcí křenové omáčky a rozhodl jsem se křen hodit do kutru. No vyhnal jsem z restaurace úplně všechny a do kuchyně jedině s maskou a větralo se to dost dlouho a všichni plakali.
1x jarkaje
Nedalo mi to musel som to ochutnať . Je tam všetko čo mám rád. Tak som to zarobil a je to špica. Ohromné. Sme to zajedali za Jozefa, za vodkou. Oplatí sa to urobiť, len pozor aký chren použijete. Ja som vykopal na záhrade čerstvý a ten až poistky na očiach vybíjal.


No teda, zmiesany pocit mam pri tomto jedle, naozaj. Travenie asi odu na radost spievat nebude, ale nepopieram, ze zo zvedavosti by som ochutnala:-)