Kvašáky v plastovej fľaši

vedona - bez fotkyvedona, 13. októbra 2012

Tento rok som sa dozvedela super recept na kvasené uhorky v plastovej fľaške.Mám ho od svojej priateľky.Hneď som ho aj vyskúšala a môžem povedať,že sú výborné.

Suroviny


Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Uhorky,nakladačky pokrájeme tak,aby sa zmestiili do plastovej,jeden a pol litrovej fľašky.Zalejeme vlažnou vodou,pridáme jeden a pol polievkovej llyžici soli.Na vrch dáme kôpor.Zatvoríme a fľašu dáme ležať.Ja som flašky nechala v kuchyni.Za týždeň boli uhorky super.Vraj vydržia zatvorené aj rok.

Diskusia k receptu

8 komentárov k receptu
Myslím si, že je to super nápad a na budúci rok to skúsime. Manželka robieva kvašáky do kameninového súdka, nechá ich až do nakladania kapusty a potom preloží do pohárov. Aj tieto, zo súdka vydržia aj rok.
Este mame posledne uhorky v zahrade. Vyskusam to podla teba a fakt skusim aj to ci vydrzia rok. Ale asi nie lebo ich mam velmi rada a hlavne tu stavicku mnamky
keď som začínala s mliečnym kvasením zeleniny, dosť často som sa stretla s upozornením, že treba používať sklo, porcelán, kameninu, nikdy nie plast, vraj sa z neho pri kvasení uvoľňujú škodliviny. v žiadnom prípade nechcem nikoho odrádzať alebo zatracovať recept, ale nedá mi nenapísať túto informáciu.
Ako sa tie uhorky z fľaše vyberajú? Veď kvašák je v tom výnimočný, že je celý ale pokrájaný no neviem si to predstaviť.

Pridaj komentár k receptu: