Karfiol na sladko

wevewe - fotkawevewe, 29. apríla 2010

asi vam to bude zniet zvlastne, ale je to skvele

15 minút
príprava
20 minút
na 180 °C

Suroviny

1
200 ml

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Uvareny karfiol si rozoberieme na mensie ruzicky a ulozime do maslom vymastenej jenskej misy. Posypeme na masle oprazenou struhankou. Mnozstvo si zvolte podla chuti, ja mam rada vela. Posypeme praskovym cukrom, mozete dat aj vanilkovy, skoricou a polejeme kyslou smotanou. Na vrch este dame platky masla a dame zapiect do rury.

Diskusia k receptu

9 komentárov k receptu
Mne to zvláštne nepripadá. Som poučená.Raz som k nám pozvala kolegyňu na vyprážaný karfiol so zemiakmi a uhorkovým šalátom. Jedla len zemiaky a šalát. Keď som sa jej pýtala, či karfiol nemá rada, povedala, že si ho šetrí. Keď jej už zostal len karfiol, vypýtala si práškový a vanilkový cukor, hojne si ho posypala a jedla. Ochutnala som to teda takto aj ja a bolo to naozaj dobré. Tak prečo ho nespraviť rovno sladký?
ja to určite vyskúšam. karfiolová sezóna začala. je to niečo úplne nové, a bez vakec je to sacharidovozeleninové jedlo, tak prečo nie::))
takto robievam karfiol často v lete,- manžel ho má takto najradšej. Nezapekám, len uvarený na ružičky rozobraný karfiól posypem
na masle opraženou strúhankou a kryštálovým cukrom, ak nemám smotanu, stačí aj jogurt.
Vyskúšala som, keďže som na sladké, ako mucha na med, veľmi mi chutil. Nezapekala som, ale bolo to výborné.
Ďakujem, že si pridala takúto zmenu :-))

Pridaj komentár k receptu: