Jablkový koláč
Jablkový koláč

Jablkový hrnčekový koláč podľa Zuzky Vačkovej videorecept

tvvarecha - fotkaTV Varecha, 11. decembra 2021. Komerčný recept.

Ak ste si mysleli, že jednoduché už nemôže byť jednoduchšie, skúste si pozrieť tento recept, ktorý do našej kuchyne priniesla obľúbená herečka Zuzka Vačková. Zobraziť celý popisAk ste si mysleli, že jednoduché už nemôže byť jednoduchšie, skúste si pozrieť tento recept, ktorý do našej kuchyne priniesla obľúbená herečka Zuzka Vačková. Pripravila ho zo špeciálnych múk na kváskovanie, ktoré je však možné hravo použiť aj na bežné pečenie. Presvedčte sa sami.

50-60 minút
na 180 °C

Suroviny

1 kg
1 hrnček
1 hrnček
1 hrnček
1 bal.
1 bal.
100 g
podľa chuti
Postup

 1. 1

  Múku, krupicu, kokosový cukor, prášok do pečiva a vanilkový cukor dáme do misy a premiešame. Hotovú sypkú zmes rozdelíme do 4 hrnčekov.

 2. 2

  Jablká očistíme, nastrúhame, posypeme škoricou, premiešame a rozdelíme na 3 rovnaké diely.

 3. 3

  Tortovú formu vystelieme papierom na pečenie. Na dno formy rovnomerne rozsypeme sypkú zmes z jedného hrnčeka. Navrstvíme tretinu jabĺk, prekryjeme vrstvou sypkej zmesi z druhého hrnčeka, jemne utlačíme. Ďalej rovnako vrstvíme jablká, sypkú zmes, opäť jablká a posledný hrnček sypkej zmesi.

 4. 4

  Na vrch nastrúhame maslo a koláč dáme piecť do rúry predhriatej na 180 °C na 50 - 60 minút. Hotový koláč necháme vychladnúť.

Diskusia k receptu

farbuska
Recept rada vyskúšam, len jedna poznámka pre redakciu: múka žitná by presnejšie mala byť uvedená ako múka ražná.
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia