Ďumbierovo-marhuľový čaj

radox1 - fotkaradox1, 5. júna 2015
Ďumbierovo-marhuľový čaj
Foto: radox1

Prechladol som a nie som v pohode. Potrebujem sa dať do kopy, nakoľko ide pekný víkend a ja som na kanape a pozerám ako mi bicykel stojí v kúte. V bare som objavil marhuľovicu od mojich kamarátov z Pieštan /čistý destilát 52, žiadny ochutený lieh s názvom marhuľa,......čo predávajú v obchodoch a zavádzajú zákazníkov. No a k tomu silný čaj z ďumbieru.

2
porcie
5 minút
príprava

Suroviny

50 g
5 dl
2-3 stonky
1 PL
1 ks
 M13 (alebo iný destilát)

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Postup je v podstate zbytočný: Vriacou vodou zalemeje postrúhaný /nie nakrájaný/ ďumbier a vetvičky mäty. Lúhujeme aspoň 20 minút, pridáme citrónovú šťavu aj zbytky citrónov a med. Čaj prekladáme marhuľovicou-M13, alebo iným destilátom, nie tými zafarbenými napodobeninami z regálov. Pijeme teplý, začíname sa potiť, kto koľko zvládne je individuálna a samostatná disciplína, čím viac, tým skôr odíde choroba cez pot preč. K tomu horúca vaňa, dobre sa vypotiť a na záver ešte aspoň jedno kolo.

  2. 2

    Tento recept venujem kamarátom z Pieštan, bez ktorých by sa tento recept nemohol uskutočniť.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
rýchlo sa uzdrav, ktovie koľko takých pekných víkendov budeš môcť prebicyklovať. My zajtra dúfame v plnom zdraví z Devínskej do Orechovej Potône. Horšie to bude po podobnom dobrom ovocnom destiláte v nedeľu naspäť :-)
@radox1 hlásim sa do klubu prechladnutých, aj do klubu tých, ktorí majú bicykel vystávajúci v kúte. Tiež pijem skoro rovnaké, teda až na marhuľovicu... na marhuľovicový klub ambície nemám. :)
Prajem rýchle uzdravenie.
@mariamka sa nepotím, aký potiaci elixír? :)
1x tiginko