Domáci Baileys

bambuch - fotkabambuch, 17. decembra 2012
Domáci Baileys
Foto: bambuch

Vždy na Vianoce si treba dopriať a tak Vám všetkým ponúkam môj domáci recept na BAILEYS.To,že mi skaramelizované Salko vystrelilo rovno na vlasy vôbec nevadí,teším sa,že si ho dáme všetci spoločne a budeme mať osladené a krásne VIANOCE./všetkým VARECHÁROM .../VARECHÁRKAM / !!!

135 minút
príprava

Suroviny

2 ks
2 ks
0,5 L

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Sladené Salko v plechovke/celé/ dáme uvariť na 2 hodiny,aby nám skaramelizovalo.Po 2 hodinách opatrne vyberieme z horúcej vody a ešte opatrnejšie otvoríme.Dávajte pozor,aby horúci karamel nezačal striekať !

  2. 2

    Do misy si vyklopíme skaramelizované Salko,prilejeme dve NEVYŚĹAHANÉ ...tekuté šľahačky,pridáme 40% UM.jemne premiešame.Ak sa nám urobili hrudky,elektrickým šľahačom rozšľahajte.

  3. 3

    Hotové domáce BAYLES naplníme do fliaš,dáme do chladu.Podávame s kockou ľadu.Krásne a hlavne šťastné Vianoce všetkým...NAZDRAVIE !

Diskusia k receptu

12 komentárov k receptu
nechapem preco otvarate salko za horuca :D...ved to je jasne ze bude striekat :D...no ale kazdy sa uci na vlastnych chybach :D
Ajsa20, asi máš podľa svojho nicknamu aj taky vek. To ťa jediné ospravedlňuje. Určite podávateľka receptu nemyslela, že vytiahneš horúce Salko a hneď ho budeš otvárať. Asi to potrebuješ vysvetliť polopatisticky alebo si chcela tú pani po slovensky povedané zhovadiť.
concord- Po 2 hodinách opatrne vyberieme z horúcej vody a ešte opatrnejšie otvoríme.Dávajte pozor,aby horúci karamel nezačal striekať !....ocividne to tak myslela.....a nie nechcela som ju zhovadit, to len tak vyznelo :D
Horúce sa to musí preto otvárať...logicky...,že ak to otvoríme vychladnuté tak čo sa s tým stane...STUHNE TO...a to je potom nafigu!Ak tam prileješ šľahačky /nie studené/NEZRAZÍ SA TO !SORRY ušlo mi...dávka alkoholu je 0,5 l...ospravedlňujem sa za chybu !!!Ja som za každú srandu a každý rok,keď si pripravujem domáci BAYLES viem /aj keď sa snáď dožijem hádam 70-tky/,že mi skaramelizované a HORÚCE SALKO osladí mňa aj celú kuchyňu.No a čo by som si aspoň takto neosladila ŽIVOT !!!Pozdravujem všetkých za ich komentáre a prajem Vám KRÁSNE A SLADKÉ VIENOCE !!!
mnam, tento tyzden som ho spravila. vsetci sa doma zalizuju. len ja som si to trosku zjednodusila - kupila som karamelove salko :-)
mňam,mňam ♥ konečne recept kde nejde puding ☺ ale keďže domáci,tak domáci,,urobila som si doma aj domáce salko ♫

Pridaj komentár k receptu: