Domáca čokoláda

frigga - fotkafrigga, 10. novembra 2015
Domáca čokoláda
Foto: frigga

U nás máme veľmi radi sladké záležitosti, rad na ne prichádza väčšinou po dobrom obede počas voľných dní. V jeden takýto deň som doma nenašla nič čo by osladilo naše chuťové poháriky, tak som začala experimentovať a vzniklo čosi veľmi jednoduché, variabilné a výborné.

4
porcie
5 minút
príprava
5 minút
tepelná úprava

Suroviny


Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  V hrnci si na malom plameni rozohrejeme kokosový olej, nesmie sa ale variť. Keď bude úplne rozpustený, pridáme k nemu kakao. Množstvo kokosového oleja a kakaa by malo byť 1:1, ja som použila pol hrnčeka oleja a pol hrnčeka kakaa.

 2. 2

  Olej a kakao miešame kým nezískame hladkú zamatovú konzistenciu, v tom momente hrniec odstavíme a pridáme med podľa chuti. Tento recept je naozaj veľmi variabilný, pretože si do tejto čokolády môžete pridať čokoľvek na čo máte chuť. Ja som v tomto prípade do čokolády pridala sušenú materinu dúšku, mätu a trochu citrónovej šťavy.

 3. 3

  Hotovou čokoládou som poliala chladené poháre, ktoré som plnila krémom z jogurtu, tvarohu a malinového džemu, čokoláda ihneď začala tuhnúť vďaka obsahu kokosového oleja, stačilo už len dozdobiť a podávať. Jednoduché, no vynikajúce a prekvapivé!

  Domáca čokoláda - obrázok 3
 4. 4

  PS: ide to aj na bielo, bez kakaa s kokosom :)

  Domáca čokoláda - obrázok 4

Diskusia k receptuZaujímavé video z archívu TV Varecha