Hrnčeková krehká sypaná jablkovo-maková štrúdľa fotorecept

izabella929 - fotkaizabella929, 12. júla 2014

Komentáre 1 - 15 z 37

poznam ho, je vyborny, len sa musi krajat uplne studeny, co je na tom rcp to najtazsie, vitaj spat
@Izka samozrejme treba ísť ďalej a toto varenie a pečenie je pre teba ten najlepší, lebo ťa to teší.
Takisto ho poznám - ale bez maku. Namiesto maku polohrubá múka. Pri tomto koláčikku je vtip v tom že cukor a šťava z ovocia urobí naspodu, v strede a aj navrchu taký ovocný karamel a ten ho drží pospolu. Ako vždy u @Izabella929 recept bezchybý, úprava noblesná, perfektný popis a vždy niečo naviac: ružička
Ukladám s vďakou do KK, lebo s makom nepoznám ..... a utri si slzy.
O takomto kolaci som v zivote nepocula, necitala, netusila. Uz je v kk za 5. Optimismus je najlepsi liek. Vsetko dobre.
@Izabelka929 , veru v kombinácii s makom som ho ešte nejedla, u nás sa mu hovorí štrúdľa pre lenivých, ale len mix krupica + múka, takže táto verzia s makom ma veľmi milo prekvapila, pretože mak veľmi môžem... nádherná ružička, moja obľúbená farba, aj za ňu aj za nápaditý šťavnatý a chutný koláčik máš u mňa jasných 5* :)
***** :-) všade,kde je mak,vopred chválim a som rada,že Ťa tu vidím :-)
@sojka202...te ším sa , ako vám bude chutiť...@afataga...je to tak, krájať sa dá len celkom studený...ďakujem za privítanie.-)@hubata...m áš pravdu, varenie a pečenie napĺňa moju dušu šťastím...aj keď ešte je plná bôľu, musím to prekonať..prešla som sa teraz po záhrade, nikdy takto zanedbaná nebola...chýbajú tie pracovité ruky, ktoré ju robili rajom..ďakujem ti veľmi pekne za milé slová.-)@zolik..no teším sa, až ho upečieš...ďakujem...)@eviana...mo žno vám v tejto kombinácii bude viac chutiť...ďakujem pekne za body.-)@frezia68...Ve ľmi pekne ďakujem za milé slová...snažím sa, aby som sa dostala do koľají...úprimne vám všetkým ďakujem za milé komentáre.-)
Izka moja, opäť niečo fajnové od teba, máš môj obdiv,že zvládaš, máš pravdu moja, práca je najlepší liek na boľavú dušu, hodne síl
@izabelka , hlavu hore, presne tak, život ide ďalej, koláčik poznám, no len som ho pár rokov nepiekla a takýto so suchým sypaním na plech mám aj s tvarohom, viem že je výborný a len odporúčam
@izabelka zivot je uz taky, su to same prichody a odchody, ale mi ostavame stale tu s krasnymi a prijemnymi spomienkami. Kolacik sa mi velmi paci a urcite ho spravim pre nasu malu princeznu. I ked nase jablka dozreju az niekedy v septembry.
@izka čas zahojí aj dušu:-) aj o tom je život.
Mám rada tento koláč pre jeho nenáročnosť.Poznám,výborný je.My ešte naň sypneme vlašáky.
Robievam sypanú jablkovú tortu, ale ten mak v tom....to musí byť dobrota. Výborne si to vyhútala:-)
@medulienka122... ďakujem ti veľmi pekne...)@stacy77777...je to tak, musíme ísť ďalej, aj keď naša duša ešte pokrivkáva...ďakujem..)@havino..je to tak, je to skvelý koláčik.-)@kecemis...m áš pravdu...my sme tu a musíme pokračovať ďalej...pozdravujem princezničku a nech vám koláčik chutí.-)@marianne..m ôže sa dať aj oriešky,bude to zaujímavé...ďakujem ti za milé slová.-)@salinka...moja milá...ja torty nepečiem, ale viem si to dobre predstaviť..jablkové koláče aj zákusky sú veľmi chutné...) všetkým vám úprimne ďakujem za milé slová útechy aj komentáre.-)
toto je krásný receptík milá@izka , hneď zajtra si kúpim mak, len dúfam, že nebude horký ako sa mi už viackrát stalo. Na koláčik sa moc teším, jednoduchý a vyzerá prudko jedlý, takéto dobroty ja zbožňujem. Prajem ti všetko dobré, radosť na duši a úsmev na tvári, čas rany zahojí, tiež som mala veľa bolesti a trápenia, ale už je to lepšie a vďaka dobrým priateľom, ktorí vedia podržať som všetko zvládla. Maj sa pekne a drž sa:)