Domáci jogurt - veľmi hustý

havino - fotkahavino, 22. augusta 2013

Komentáre 1 - 15 z 39

len kde zobrat to mlieko? automaty u nas zrusili :-(
Výbornéé, pritom nič zložité, len treba chcieť :-)
určite KK aj "takových pjet" *****
dievčence vdaka, @afataga , ved toto, vo Vrútkach tiež zrušený, v MT pri hypertescu ešte je, v ZA už nie je pri hypertescu? @jerica , aj to je, tak nabrať dobre na prst, nič nepadne, hustota zaručená a rovno do pusy:-)
Vynikajuce,jogurt je vec uzasna a cim hustejsi, tym lepsie.
@daguska , dakujem, nedá mi napísať, z akého dôvodu tento hustý jogurt u nás doma vznikol, prečo tá robota okolo toho. keby nebolo jedného 10 mesačného dievčatka Pavlínky, robím svoj klasický jogurt a klasickú odtečenú nátierku, hotovo. Nedávno boli s ňou v Grécku, tam jej chutil, ich hustý, pravý. Prišli k nám a som spomenula, že robím jogurt doma, jej maminka začala tiež, Pavlínke chutil, ale nebol to taký, aký bol v Grécku. A tu na vareche @2010 spomenul, že grécky nie je nič iné, ako odtečený a vdaka @evusik som sa ho naučila aj ja, (aj som ju mala spomenutú v recepte, žiaľ, musela som celý recept prepracovať), kedže ten je až moc hustý na také detské malé ústočka, napadlo ma, ved ja jej ho zmiešam, rozriedim s hotovým jogurtom a bude. No a toto je to pravé orechové, pre malú Pavlínku. Má zdravý, hustý, bez Ečiek a stužovačov jogurt, ako sa patrí. Lenže zachutil aj tým mojim už viac ročným, že aj oni takú chcú. Nuž, raz za čas veru urobím, nie je s tým ani robota, ani náročné na čas, ani na peniaze, stačí len chcieť.
1x radost
tento má 5* bez debaty, mám ho v chladničke pravidelne, míňam kvantá na slano aj na sladko :-)
s citrónom a medom... hrče za ušami ;-)
ja do tesca nechodim, tak veru neviem, mozno tam je, ale o dvoch co viem ze boli, tie uz nie su
ja tam chodim na stare francuzske komedie,pani tam ma skvely vyber:-)
Robím jogurt v jogurtovači, lyžička v ňom stojí bez problémov, ale toto vyskúšam, najprv v malom, z dvoch pohárikov. Som zvedavá, ako bude chutiť. Najlepší jogurt som jedla v Turecku, na bufetových stoloch mohlo byť čokoľvek, ja som si na raňajky vždy vyberala trochu uhoriek, trochu rajčín, štipku kôpru, jogurt a chlieb pide. Tak som zvedavá na porovnanie.
veru u nás je tiež skoro stále v chladničke, aj teraz mám za misku stečeného, keď mám chuť na pomazánku alebo sladké vždy je po ruke... ja ho zmiešavam s kyslou smotanou, ale úžasný dezert vznikne zmiešaním so šľahačkou... narobila si mi chute... dezert presne na toto letné obdobie.... a tie fotky!! nádhera :-)
a ak nemám práve domáci jogurt tak robím takýto stečený zo Selského jogurtu a je výborný...
skvelá inšpirácia, zo stečeným jogurtom v zákuskoch mám výborné skúsenosti...