Ďalšia huspenina

alzbetka2 - fotkaalzbetka2, 31. mája 2010

Včera pridala recept na huspeninu honestka, celkom mi narobila chute, pretože aj v našej rodine je to obľúbené jedlo. Ja ju varím trocha inak.

Suroviny

2 ks
4-6 ks
2 ks
 za hrsť
od oka 10-20 ks
1-2 lyžičky kávové

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Najprv dám variť do studenej vody dobre umyté a oholené /mám v kuchyni starý holiaci strojček na tieto účely/ kolená a nožičky. Nožičky prekrajujem na polovice. Dávam pozor, aby nezačala prudko vrieť. Keď sa už začína variť, stiahnem na menšiu teplotu, aby sa len tak pomaly varila. Takto varím 2 hod. Potom pridám očistené cibule, cesnak, korenie a červenú papriku. Ak treba, tak aj soľ. Huspeninku varím pomaly ďalšie 3-4 hodiny,aby zostala číra. Keď mäso opadáva už od kosti, tak ho povyberám, rozložím na taniere - aj paprčky, nakoľko ich máme radi, pozberám masť a pozalievam mäso na tanieroch cez sitko. Keď stuhne jeme ju s chlebom a cibuľou s octom. To, že nedávam koreňovú zeleninu, mám od svojej svokry a vôbec tam nechýba.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
@Alzbetka2 , ani moja mamka nedavala zeleninu, tu som zacala pridavat az tu, ked mi vsetko zacalo inac chutit a myslim, ze to aspon troska vylepsilo, vies, ked tu nekupim prasiatko, ktore je dobre vykrmene ako doma okolo tych 250 kg, tu ked dostanem okolo 90 kg, tak je to zazrak a teda aj jeho masko je velmi mlade. Ale som si vedoma, ze kolko rodin, tolko receptov a kazdemu chuti najviac to svoje. Dakujem.
honestka, ja som sa ťa vôbec nechcela dotknúť, to je pravda, že každému chutí to svoje. ja som len napísala recept, ako huspeninu robím ja. ked som našla recept na ňu od teba, tak si mi narobila chute. dala by som si, lebo ju mám veľmi rada, ale musím počkať do zimy, nakoľko už o takomto čase ja huspeninu nerobím. málo z nej uvariť neviem, a veľa to by nemal kto zjesť.prajem všetko dobré.
alzbetka2: mrzi ma ak moj comment vyznel ako dotknutie! naopak, vzdy sa bud rada priucim, alebo obmenim co sa mi tu na vareche velmi paci obzerat recepty- moj comment bol viacej k tej kvalite masa lebo chude prasiaka chutia inac ako tie na ktore som bola zvyknuta doma... z takehoto by si ani vela masti nenatopila, lebo ma slaninku ze dovidim do susedov... takez nic v zlom - naopak -ok?