Čoko-cheesecake

smuuk043 - fotkasmuuk043, 28. mája 2013
Čoko-cheesecake
Foto: smuuk043

Bála som sa vyskúšať tento koláčik s tým, že nebude doma nikomu chutiť...ale úspech zaručený...chvália ho moc moc..

Suroviny

2 ks
80 g
2 čl
Plnka :
2 ks
2 ks
2 ks
2 PL
170 g
50 g
trochu
Na vrch:
2 ks
3 čl
podľa chuti

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Venčeky rozmixujem v mixéri,zmiešam s cukrom. Pridám rozpustené maslo a premiesim.

  Čoko-cheesecake - obrázok 1
 2. 2

  Formu vymastím tukom a hmotu vtláčam rovnomerne do formy, trocha aj cez okraje. Pekne utľapkám. Na pol hodiny hodím do chladničky a potom šupnem do vyhriatej truby (180stupňov) na 10min.

  Čoko-cheesecake - obrázok 2
 3. 3

  Nad parou rozpustím čokolády, v inej miske si rozmiešam mascarpone ,smotany, pridám múku a cukor. Primiešam vajíčka, po jednom, a rozpustenú čokoládu. Poriadne premiešam a nechám odpočívať 10min. Počas toho párkrát buchnem s nádobou o stôl,až sa vypustia bublinky. Rúru stiahnem na 140 stupňov,plnku vylejem na cesto a dám piecť na 40-50min. Na dno rúry dám plech s teplou vodou,aby cesto nepopraskalo.Koláčik je upečený, ked buchnem po kraji formy lyžičkou a stred sa trasie.

  Čoko-cheesecake - obrázok 3
 4. 4

  Vypnem rúru a nechám v nej koláč chladiť s tým,že dvierka nechám otvorené. Takto to mám asi 2 hodiny. Potom ho dám chladiť ešte aspoň na 5 hodín do chladničky. Hore ozdobím smotanou, ktorú som vymiešala s kakaom a cukrom a posypem postrúhanou čokoládou.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Krásny čokokoláčik pre milovníkov čokolády a mascarpone. Hned by som ochutnala z tanierika, ale zabudla si priložiť lyžičku :-) PS: Oprav si v bode 2. "Tortu vymastím...". Myslím, že si vymastila formu ;-)