Chrumkavé syrové keksíky

douglas - fotkadouglas, 22. júla 2013
Chrumkavé syrové keksíky
Foto: douglas

Lahodné, na jazyku rozplývajúce sa chrumkavé syrové keksíky k letnému pohodovému posedeniu pri víne...

50ks
porcií
30 minút
príprava
12-14 minút
na 160-180 °C

Suroviny

200 g
1 ČL
150 g
100 g
1 ks
podľa potreby

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Preosiatu múku, korenie papriky a strúhaný syr v miske premiešame. Pridáme zmäknuté maslo a oddelený žĺtok z vajíčka. Bielok si ponecháme na záverečné potretie keksíkov. Vypracujeme vláčne cesto, v prípade, že potrebujeme cesto "zmäkčiť" pridáme malé množstvo studenej vody. Takto vypracované cesto dáme minimálne na 30min odležať do chladničky.

  2. 2

    Aby sme zachovali chrumkavosť keksíkov, vychladnuté cesto váľame medzi dvomi plátami nepriľnavej fólie na pečenie. Plát vyváľame na hrúbku cca 5mm. Vykrajovátkami vykrajujeme rôzne tvary - cca 50ks. Tie prenesieme na pečiaci papier a každý potrieme rozšľahaným bielkom a posypeme semienkami a najemno nastrúhaným tvrdým syrom.

  3. 3

    Pečieme pri 160-180°C á 12-14 min. Upečené necháme vychladnúť na mriežke. Ďakujem za váš čas venovaný čítaniu tohoto rcp, poprípade za vaše milé komentáre. Vám, ktorí neodoláte a rcp vyzkúšate, prajem výborný chuťový zážitok ;).

Diskusia k receptu

15 komentárov k receptu
Veľmi pekný recept a páči sa mi aj ten záver.
Zaujímalo by ma, ako chutia na druhý, prípadne na tretí deň. Robievala som kedysi syrové vykrajované praclíky a ak som ich spravila vopred, nebolo to už ono. Zmäkli a aj chutili inak. Ak vám náhodou vydržali do druhého dňa, daj, prosím ťa, vedieť.
Ďakujem vám, milé Varechárky, za napísanie milých komentárov. Potešili. Máme ešte asi 1/4 keksíkov uložených v chladničke a od včerajška - žiadna zmena, sú stále chrumkavé, len chladnejšie ... ale to sa pri týchto letných teplotách do pár minút napraví :). Pekný večer.
Ďakujem všetkým za komentáre! Deň druhý - keksíky sú stále, teda boli stále chrumkavé ... ;). Musím upiecť ďalšie. Krásné a pohodové leto všetkým, ktorí čítali, alebo ašte len budú čítať tento rcp. :).
Ďakujem, je to pekné, keď aj po roku od zverejnenia rcp a takto skoro ráno :) napíše @cvikla takýto komentár. Áno tieto keksíky sú opravdu výborné. Nech sa darí :).

Pridaj komentár k receptu: