Celozrná tortiloidná sladká placka

janulienka90 - fotkajanulienka90, 24. júla 2013

Ťažko som vymýšlala názov tohto receptu, tortiloidná preto, lebo pôvodne som túto placku robila na slano a z hladkej múky ( vtedy mi to Zobraziť celý popisŤažko som vymýšlala názov tohto receptu, tortiloidná preto, lebo pôvodne som túto placku robila na slano a z hladkej múky ( vtedy mi to pripomínalo tortily) až raz som mala chuť na sladké a po menšej úprave vzniklo toto :)

3
porcie

Suroviny

4 PL
4 PL
2 PL
4 PL
trochu
1-2 PL
1-2 čl
2 dl
Postup

  1. 1

    Pripravíme si kvások. Do surovín som uviedla trochu droždia-ja dávam asi 1/5 tej klasickej kocky. Rozpustím v 2 dcl vody a 1 lyžičke cukru. Nechám po utierkou kým si pripravím suroviny na cesto.

  2. 2

    V miske zmiešame celozrnú múku, zomleté ovsené vločky, pšeničné klíčky, škoricu a cukor ( škoricu a cukor nechám množstvo na vás kto má rád sladšie a kerenistejšie dá viac ). Pridáme olej a kvások. Vymiesiime cesto. Cesto má byť nelepkave. ( aj je ešte lepkavé pridám múku, ak sa mi zdá suché dám trocha viac vody) Necháme postáť približne 15 minút ( môžete aj dlhšie, mne sa nechce čakať)

  3. 3

    Cesto rozdelíme na 6 častí, urobíme z nich také guličky a každú vyvalkáme na 1-2 mm hrubé placky (už nemúčim- cesto je také, že sa nelepí ). Na rozpálenej panvici na sucho opekáme pár sekúnd až minútu z každej strany. Ukladáme do misky pod utierku, aby ostali mäkke. Nakoniec ich naplníme podľa toho čo máme radi, ja dávam dovnútra lekvár a na vrch biely jogurt s medom, alebo čerstvé ovocie mixované. Ak sa mi podarí urobiť tvrdšie tak ich natrhám a pokvapkám medom a len tak chrúmem.

Diskusia k receptu

mariamka
ja ked pocujem nieco "-idne" uz sa mi jezia chlpy :) naco tieto umele pojmy,, taky pekny a zdravy recept .. stacilo by "Celozrnne tortilly nasladko" :)) myslim to v dobrom, naozaj pekny recept @janulienka :)
janulienka90
beriem to v dobrom :)...nechcela som, aby mi niekto vyčital, že sa tieto placky nemožu nazývať tortilly :)