Bielková poleva na perníčky fotorecept

dvorka - fotkadvorka, 12. decembra 2013
Bielková poleva na perníčky (fotorecept)
Foto: dvorka

Veľa rokov skúšam bielkovú polevu na kreslenie, ale asi až teraz sa mi podarilo nájsť takú, s ktorou sa mi ozaj veľmi dobre kreslilo. Zobraziť celý popisVeľa rokov skúšam bielkovú polevu na kreslenie, ale asi až teraz sa mi podarilo nájsť takú, s ktorou sa mi ozaj veľmi dobre kreslilo.

Suroviny

1 ks bez putka
200 g
1 ČL
Postup

 1. 1

  Oddelila som žĺtko od bielka tak, aby mi do nádoby nevošlo tzv. putko. Pridala som 2x preosiaty cukor a solamil.

  Bielková poleva na perníčky (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Začala som metličkami na najnižších obrátkach miešať. Miešala som asi 7 minút.

  Bielková poleva na perníčky (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Vymiešala som si krásnu hustú polevu.

  Bielková poleva na perníčky (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Najskôr som perníkovú misku ozdobila misku zdobičkou, ktorá má dierku asi 1,5 mm.

  Bielková poleva na perníčky (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Potom som si polevu dala do sáčku, odstrihla som kúsolinček rožku.

  Bielková poleva na perníčky (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  A mohla som kresliť.

  Bielková poleva na perníčky (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Za lyžičku polevy som si dala do misky a rozriedila citrónovou šťavou a potrela celý perník a po zaschnutí som ho ešte dozdobila.

  Bielková poleva na perníčky (fotorecept) - obrázok 7
 8. 8

  Tu mám časť mojich výtvorov.

  Bielková poleva na perníčky (fotorecept) - obrázok 8
 9. 9

  A ešte perníková miska s perníčkami ☺.

  Bielková poleva na perníčky (fotorecept) - obrázok 9

Diskusia k receptu

monda
No to sú krásne výtvory, tak to sa ti teda podarilo nádherne ozdobiť -krása , perfektná práca :-))
ariela6
si šikovnica krasne si ich vyzdobila to ja veru nedokažem ale uložila som si tvoj recept a skusim aspon botky na perničky
betty21
Ja som na tom ako ariela6, všeličo som už vyskúšala, ale vždy je to hrozné. Uložím si tvoju, ten solamyl je pre mňa novinka.
sovka62
Máš ich krásne, aj ten nápad s miskou sa mi páči. Tíško závidím, a tak to aj zostane. Na zdobenie treba mať iné ruky ako tie moje, nejde to a nejde.
dvorka
Ďakujem za milé komentáre. Čo sa týka kreslenia, tak sólová dvojka z výtvarnej na vysvedčku o niečom hovorí ☺. Ale Snažím sa kopírovať a jednoduchšie vzory už za tie roky zvládam. A tento rok aj mriežky vďaka zas novej poleve.
kredenc
Sú krásne. My presne takúto polevu dávame na medovníky.
gubics
"sovka 62" nikdy nehovor nikdy, keď sa budeš k tej ozdobe stavať tak, že to nedokážeš urobiť, tak si to programuješ, tie negatívne myšlienky pekne vyhoď z hlavy, a povedz si, že to skúsiš a určite sa ti to podarí.(Možno tie prvé nebudú dokonalé, ale nevzdávaj to!) Aj ja som si myslela o sebe, že viem kresliť na úrovni 4 ročného dieťaťa, kým som nebola na kurze kreslenia, tam sa potvrdil opak, takže to nevzdávaj!
dvorka
Tak tak @gubics ako píšeš. Ja som mojej 80 ročnej mamke priniesla sáčok so zbytkom polevy na vyskúšanie. Vravela že jej to nepôjde, že sa bude patlať ako doteraz lyžičkou a keď vyskúšala urobiť prvú čiarku, tešila sa ako malé dieťa, že jej to ide. Asi si len treba nájsť správne pomôcky a systém.
garanco
Krásne si vyzdobila!
takú istú polevu robím už mnoho rokov:-))
mariamka
rozkosne, hlavne ti ujkovia Mikulasi, a potom tie hviezdicky, to je velmi mile na sposob snehovej vlocky, roky roky zdobim, ale vidim, ze stale sa je cim inspirovat, a ta miska, nema chybu, sikulka :)
evanaaa
Krásne, pre toho, kto vie s tým pracovať je to ozaj terno. Mne síce chýba do toho ešte citrónová šťava, ale ako vidím, @ancicka ju tam má, tak sa to dá aj tak. Tiež neviem, čo je to bielok bez putka a ten link, čo sem dala @tatranocka je zdĺhavé čítanie na to, aby som našla, kde sa o tom presne píše, ale @dvorka by nám to mohla jednou - dvoma vetami objasniť, aby sme nemuseli hľadať.
tatranocka
@evanaaa nerozumiem,čo je zdĺhavé na tom,že sa urobí klik na link a vpravo hore je nakreslené vajce a putko vidíš pod číslom 4 a 13.
dvorka
@evanaaa - napísala som tak ako som čítala v recepte a pretože som sa v škole učila čo to je putko, tak som si myslela že to nebude až taký problém. Pre tých čo to nevedia, je to taká biela "šnúročka" ktorá drží žĺtok v bielku.
evanaaa
@dvorka , a vieš, že som si to aj myslela, ja sa to niekedy snažím aj odstrániť, to je akoby pupočná šnúra.......
evanaaa
@tatrano čka, ja pre oči nevidím, heh, prešla som narýchlo ten článok, že kde to je a ono som to mala takpovediac pred nosom, stáva sa ( mne).
luss44
odporúčam, už druhý rok s ňou zdobíme medovníčky a je super. Pridala som aj pár kvapiek citr.šťavy.
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia