Arašidová nátierka

halina - bez fotkyhalina, 1. septembra 2010

Aj túto nátierku nemožno jednoducho zaradiť medzi slané, pretože sa dá takisto pripraviť na sladko. Kto ju raz vyskúša, už sa jej nezbaví. Ale pozor na kalórie, tých je tam neúrekom!

8
porcií
15 minút
príprava

Suroviny

200 g
200 g
1/2 KL
1/2 KL
trochu
trochu
1
kúsok
trochu
1-2

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Arašidy rozmixujeme, pridáme masť u slanej varianty alebo maslo u sladkej. Do slanej môžeme pridať soľ, solčanku, papriku a čierne korenie a nadrobno nakrájanú cibuľku a pórik. Všetko to dobre premiešať a natierať na chlieb alebo pečivo. Nakoniec posypať pažítkou. U sladkej varianty možno pridať vanilkový či škoricový cukor a natierať na vianočku alebo iné sladké pečivo.

Diskusia k receptu

Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Daju sa arasidy rozmixovat na hladko? Predstavujem si to ako pastu. Mam kavomlyncek, ktory pouzivam len na mletie semien, tak tam to vyskusam zomliet.
Marienka, v mixéri sa dajú ľahko rozmixovať s tekutinou, v tomto prípade s masťou alebo maslom
Nuž, o arašidovej nátierke som čítala tuším v každej knihe z amerického prostredia a dosť sa spomína i v amerických filmoch. U nás sa nepredávala, čo mi bolo dosť ľúto, keď ju tam všetci jedia, aj ja by som chcela ochutnať! Časy sa zmenili, nátierka sa v obchodoch objavila, s radosťou som ju kúpila a poďho ochutnávať. Skúsila som na sladko, s džemom - veď ako v Amerike, skúsila som na slano, ale nechutila mi ani tak ani tak. Asi mesiac na mňa pozerala z police v chladničke, potom som ju pleskla do koša. Nuž, nie vždy je dobré ak dostaneme to, po čom sme túžili.