Ananásová trasená torta

redakcia - fotkaredakcia, 14. júla 2009
Ananásová trasená torta

Suroviny

300 g
1 ks
220 g
1 ks
3 ks
250 ml
250 ml
560 g
250 ml
1 ks
1 ks
Postup

 1. 1

  Na cesto zmiešame a preosejeme múku s kypriacim práškom, pridáme cukor, vanilínový cukor, vajcia, mlieko a olej. Ručne vymiešame hladké cesto.

 2. 2

  Vylejeme do vymastenej a múkou vysypanej tortovej formy (26 cm). Formu vložíme do rúry a pečieme asi 25 minút. (Elektrická rúra: 190 oC predhriata, teplovzdušná rúra: 170 0C nepredhriata, plynová rúra: stupeň 2 – 3 nepredhriata).

 3. 3

  Na náplň vlejeme do uzatvárateľnej nádoby s objemom asi 3 l ananásové kúsky aj so šťavou. Prilejeme šľahačku a pridáme puding bez varenia a smeta–fi x.

 4. 4

  Nádobu pevne uzavrieme vekom. Niekoľkokrát intenzívne potrasieme (celkom 15 – 30 sekúnd) tak, aby boli všetky prísady dobre premiešané. Všetko ešte dôkladne premiešame metličkou alebo vareškou.

 5. 5

  Vychladnutý korpus pozdĺžne rozkrojíme. Polovicou krému potrieme spodný korpus, priložíme druhú časť korpusu a mierne pritlačíme. Druhú polovicu krému natrieme na strany a povrch torty.

 6. 6

  Pred podávaním necháme tortu na 1 – 2 hodiny stuhnúť v chladničke.

Diskusia k receptu

Vymazať
zuzzana
robím to s mandarínkami, je to mňam.... skúsim aj ananas. skušala som s jahodami, to mi veľmi nechutilo
Vymazať
tinca
ja som pridala na varechu mandarínkovú, akurát bez receptu na korpus.
Vymazať
torticka
V sobotu som robila tento koláč, ale s mandarinkami. Vyzeralo to, ako keby to bol už voľakto jedol. Aj vy to tak mávate?
Vymazať
sandratamer
@torticka , u mne taky tak :-)) Uz ked trasiem, tak trasiem bez ovocia, na kolac alebo tortu dam lekvar, na to ovocie, na to traslavy krem a dozdobim slahackou :-)))))))))))
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia