Ananásová torta

evanaaa - fotkaevanaaa, 13. decembra 2010

Túto ananásovú tortu som robila minulý rok a nabrala som odvahy dať ju sem, aj keď nemám možnosť dávať fotky. Je pre diabetikov.

18 min. minút
na 220st. °C

Suroviny

Piškótové cesto:
6 ks
150 g
150 g
1 sáčok, papier na pečenie
Krém:
4 dcl
20 g
100 g
60 g
1 ks
300 g, čerstvý alebo kompót

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Z bielkov a sladidla si ušľaháme sneh do ktorého zľahka zamiešame žĺtky. Múku zmiešame s práškom do pečiva a vareškou zamiešame do snehu. Cesto vylejeme do formy s priemerom asi 20cm a na 220 st. pečieme približne 18-20 minút, treba odskúšať paličkou.

  2. 2

    Na krém zmiešame mlieko puding a sladidlo a uvaríme hustú hmotu. Do vychladnutého pudingu pridáme maslo približnej hodnoty a vymiešame na penu, do ktorej zapracujeme na kúsky pokrájaný ananás, z ktorého si odložíme časť na ozdobenie. Po vychladnutí korpus prerežeme na dve časti a naplníme krémom, ktorým obalíme aj vrch a boky. Zdobíme zvyšným ananásom, prípadne môžme aj hoblinkami z dia čokolády. Opravujem- maslo približnej teploty ako je puding.

Diskusia k receptu

27 komentárov k receptu
tak pre diabetikov sa mi zíde aj takýto recept, ďakujem a hneď si ho pridávam :).... starký ananásovú zbožňuje
Vitaj,Vladok,máš pravdu, viac, než skvelá. Okrem toho, že tu nájdeš množstvo receptov, nájdeš aj pomoc keď ju hľadáš a potrebuješ, tu ti poradia a aj sa zasmeješ, len si pozri Zážitky a Diskusie. A pridávaj hlivové recepty. Raz som išla robiť poliuevku a mám dojem, že čím dlhšie som v nej hlivu varila, tým sa mi zdala tvrdšia, čím to bolo, poraď. To bolo pred rokmi, odvtedy som hlivu tuším ani nerobila.
hliva je húževnatý hríb nedá sa zrejme rozvariť, tiež v závislosti od toho či sa tiež jednalo o tú vrchnú časť klobúka, alebo hlúb to dúžinaté v tom je samozrejme najviac prospešných látok. Ja ju pestujem v pivnici tak že má takú belavú farbu a je jemnejšia vyzerá asi takto
link sa tu asi nedá vytvoriť jedine vložiť tento odkaz do prehliadača
 vlado.webnode.cz/fotogalerie/...
Redakcia, už sa mi to objavilo - teraz, ja súhlasím už neviem koľký krát, ale to nevadí, týmto dávam súhlas aj pre iné podobné prípady, ja totiž neviem otvárať tie súbory s fotkami, lebo čo sa s tým má robiť, prepáčte, nie som tak zdatná a nemá mi to kto ukázať v praxi. A ďAKUJEM!
Mirka, píšem ti zatiaľ len sem, snáď ti to príde: Neviem ako často a či robievaš torty, dezerty vôbec ale platí, že čím kratšie uchovávaš, tým lepšie. Táto torta sa u nás zjedla rýchlejšie, robila som ju len raz, lebo sme len dvaja a dlho potom jeme čo upečiem, ale pri tejto nám pomohla návšteva. Keďže sú dni ešte chladné, mohla by sa urobiť deň, možno dva dopredu, horšie by to bolo v lete, keď sú horúčavy, predsa tam len je ten maslový krém. A orechy mieniš dať do cesta?Lebo to som neskúšala, neviem, či nie je treba potom trochu múky odobrať a nahradiť orechami ale asi ani nie. Mám viac receptov, ja si aj obyčajný z tých čo sú tu prispôsobím a robím, len miesto cukru sladidlo a múku zmiešam s celozrnnou. Dúfam, že som ti trochu pomohlsa, ja nejak neviem posielať e-maily, len raz som skúšala.
Fajny receptik. Len sorbitol si nahradim brezovym cukrom a muku pouzijem spaldovu :)) inac super. Mas krasnu fotku, z tej malej princeznicky som nevedela spustit oci:)
@andis , tento recept som dávala sem ako vidíš, dávno, vtedy sa asi brezový cukor ( Xylit, Xylitol) ešte nevyskytoval, ani o stévii sa tak nehovorilo, ale aj ja ho dávam do pečenia, aj keď už nejak nepečiem. A tá "princeznička" bude mať 12.8 tri roky :))

Pridaj komentár k receptu: