Varecha 30/2021:
Lahôdkové šaláty

Redakcia Varecha.sk, 29. júla 2021     3 minúty čítania

Ďalšie číslo magazínu Varecha nájdete už v piatok 30. júla v denníku Pravda.Milovníci varenia, pozor! Iba v Pravde nájdete ďalšie skvelé recepty a aj viac čítania v nových rubrikách. Magazín Varecha k vám prichádza v piatok 30.7. na 16-tich stranách. Ako hlavnú tému prináša recepty na letné šaláty, ktoré môžu byť prílohou, aj hlavným jedlom.

V rubrike Majstri varešky predstaví recepty na ľahké domácke varenie opäť šéfkuchárka Zuzana Sisáková z popradskej reštaurácie Víno a Tapas. Staronová rubrika Sezóna je venovaná zaujímavostiam a receptom s malinami. V novej rubrike Vyznáte sa? sa venujeme tentokrát zaváraniu a nakladaniu ovocia a zeleniny. Nechýba pravidelný gastroslovníček a tiež praktické rady, tipy a nápady do kuchyne aj tradičný fejtón Fedora Malíka.

Vo Vareche nájdete aj recepty od našich čitateliek a čitateľov z webu varecha.sk. Na stránke TV Varecha si prečítate rozhovor s hercom Marcelom Nemcom, ktorý je milovník polievok a dve pripravil pre aj TV Varecha.

Recepty na výdatné šaláty pripravil Marek Bielczik, šéfkuchár reštaurácie Brasserie La Marine v Bratislave.Naučte sa pripraviť:

- Šalát s kačacími prsami, citrusmi a jahodovým dresingom
- Letný šalát s pečenou zeleninou, bryndzou a čerešňami
- Teplý grilovaný šalát s batatmi, feta syrom a petržlenovou vňaťou
- Grilované baby rímske šaláty s ančovičkovou majonézou, vajíčkom a krutónmi
- Šalát z pečenej kapusty, s penou z kozieho syra s repou, hroznom a macerovanými hrozienkami
- Šalát z julienne mrkvy a baby hrášku, s hoisin dresingom, wakame a grilovanými krevetami
- Šalát Nicoise s tuniakovou penou a kaviárom
- Zapekaný kozí syr so salsou z grilovanej repy a pečených cherry paradajok s citrónovým dresingom
- Miešané listy s grilovaným melónom, jablkovým dresingom, cottage cheesom a marinovanou uhorkou

Recepty v magazíne Varecha nájdete už v piatok 30. júla v denníku Pravda

Zmeškali ste túto Varechu?

Archív starších časopisov Varecha, nájdete v elektronickej podobe (pre počítač, iPad, iPhone či Android) v našom elektronickom archíve na e.Pravda.sk


Predplatiť si papierovú Varechu (s piatkovou Pravdou)

Objednajte si ročné predplatné piatkových vydaní Denníka Pravda s receptovým magazínom Varecha pre milovníčky a milovníkov dobrého jedla z 28,60 € na celý kalendárny rok!
Predplatné Pravdy* Pravda má viac variantov predplatného, ak máte záujem iba o piatkovú Pravdu s Varechou vyberte si vo formulári príslušné predplatné

Diskusia k článku

TOPlist