Dalgona káva videorecept

silvia16 - fotkasilvia16, 13. apríla 2020
Dalgona káva (videorecept)
Foto: silvia16

Dalgona káva letí po celom internete, tak som chcela vyskúšať o čom to je. Je to ľahké vymiešať. Počula som, že z Nescafé je to najľahšie. Dajte mi vedieť ak ste vyskúšali z inej. Vyskúšala som aj s inými príchuťami a bolo to zaujímavé. Pripomenulo mi to moju mladosť, keď som začala piť kávu a mamina mi ju takto vymiešala a zaliala horúcim mliekom.
Zdroj: Z YouTube

1
porcia
5 minút
príprava

Videopostup

Suroviny

2 ČL
2 ČL
2 ČL vriaca
1 pohár

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    V mojom videorecepte používam väčšie množstvo, pretože som robila viac pohárikov kávy. Na jeden pohár potrebujete okolo dvoch lyžičiek kávy. Potrebujete rovnaké množstvo instantnej kávy (najlepšie Nescafé), cukru a vriacej vody. Dáme si to do pohára a vymixujeme ručným mixérom. Ak nemáte mixér, možete miešať vidličkou alebo dať do uzavretej fľaše a miešajte až pokiaľ to zhustne.

  2. 2

    Do šálky alebo pohára si nalejeme studené mlieko s ľadom cez horúci deň, alebo horúce mlieko cez chladný deň, alebo horúcu čokoládu alebo mlieko s jahodovou príchuťou. Pozri si video ak chceš vedieť prečo je moje mlieko také ružové. A potom si na vrch naložíme vymiešanú dalgona kávu. Môžeme si to ozdobiť. Prajem dobrú chuť.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Ahá, ani som netušila, že to ešte niekto robí. Frčalo to skoro pred 50-imi rokmi, instantná káva, cukor, trošku vody a miešať a miešať. Stretla som sa s ňou ynovu asi pre 15-imi rokmi, v reštaurácii v Gaderskej doline ju podávali ako Gaderskú kávu, recept na jej prípravu vraj prísne tajný. Len som usmiala popod nos.
ani som nevedela, že sa tak volá, tiež sme v práci miešali "o život" :)), najlepšie chutila v lete, s vychladeným mliekom, a ako decká - s vitakávou :-D zaujimavé chute a pekné videjko
@mariamka (14.4.2020 09:07)
uz si ma navnadila, ta kremova horko-sladka chut je zavisla :) na YT mas vela peknych videi, tesim sa na dalsie