Zdravé makové guličky fotorecept

valeri - fotkavaleri, 24. februára 2011
Zdravé makové guličky (fotorecept)
Foto: valeri

Makové guľôčky proti anémii a stresu. Pokojne by sme ich mohli nazvať i "zdravou minerálovou bombou", lebo obsahujú všetky dôležité látky na podporu výbornej krvotvorby. Vylepšíte si nimi nielen hladinu železa, ale i hladinu vápnika, ktorú len málokto z nás má v poriadku.Okrem železa sa mak vyznačuje i vysokým obsahom vápnika. V 100 g sa ho nachádza až 1400 miligramov, čo je najviac zo všetkých potravín. Je to dvanásťkrát viac ako má mlieko a trikrát viac než syry. Uvidíme, čo na to moja anémia.

28
porcií
25 minút
príprava

Suroviny

250 g
100 g, , alebo lieskové
100 g
3 PL
  na obaľovanie

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  hrozienka dobre prepláchneme v horúcej vode a pridáme k maku a orechom, prilejeme med a vidličkou vymiešame na hustú kašu.

  Zdravé makové guličky (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Potom mokrými rukami tvarujeme malé guličky, ktoré obalíme v strúhanom kokose a odložíme do chladničky.

  Zdravé makové guličky (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Tento recept sa mi dostal do rúk pri včerajšom surfovaní na internete, je zaujímavý a nakoľko mi nedávno zistili anémiu, hneď som ho vyskúšala. Prikladám niektoré údaje z netu, ak to bude možné uverejniť.Pravidelná konzumácia maku môže preto významne prispieť k prevencii osteoporózy < http://www.fitcomplex.sk/clanky/ako-a-preco-vznika-osteoporoza ochorenia z nedostatku vápnika, ktoré vo vyspelých krajinách nadobúda charakter epidémie. Mnohí ľudia tiež uvítajú upokojujúce účinky maku a jeho liečivý vplyv na zdravotný stav vlasov http://www.fitcomplex.sk/clanky/ake-potraviny-miluju-krasne-a-leskle-vlasy nechtov http://www.fitcomplex.sk/clanky/trpite-slabymi-a-lamajucimi-sa-nechtami >a zubov. Mak môžeme konzumovať denne, alebo každý druhý deň. Neexistuje ani jediná zmienka o vedľajších škodlivých účinkoch zrelého kuchynského maku. Používajte ho preto preventívne i liečebne.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
@Valeri ,anemia je príznak, ze v tele je zapal alebo prekysleny organizmus. Primarne treba zistit pricinu anemie. Pri prekysleni telo na alkalizaciu pouzije vlastny hemoglobin, ktory je alkalickej povahy a dochadza k anemii. Tak som to citala v spravach, ktore mi chodia do mailu od odbornikov. :-)
neviem ako vam, ale mne sa tento recept nepodaril, cele to mam sypke, nechce sa to vobec formovat do gulicky a uz som tam dala aj viac medu ako sa pise, takze neviem co teraz so zmesou...budem to vyjedat lyzickou asi :D
@angiek
si ma prekvapila, lebo ja mám z toho vždy takú lepkavú kašu. Si zatiaľ prvá, čo sa jej nepodarili, ale stáva sa :-)). Dodržala si gramáž surovín ?
1x belima